تاریخ نشر: جدی ۸, ۱۳۹۳
افغانستان / خبرها / ویژه ها | نویسنده/ تهیه کننده: خبرگزاری افق

کشته شدن قومندان ارشد طالبان با سه تن دیگر در ولایت نورستان

قومندان ارشد گروه طالبان بنام ‘سید اعزام’ درولایت نورستان با ۳تن از همدستانش در شرق کشور کشته شدند.images__stories__13901__10__7__talin-1

به گزارش افق،سرپرست ولایت نورستان ‘حافظ عبدالقیوم ‘ امروز دوشنبه به رسانه های محلی گفت: ‘سید اعزام’ قومندان ارشد طالبان در ولایت نورستان و ۳ تن از همدستانش در حمله هواپیماهای بدون سرنشین خارجی کشته شدند.

حافظ عبدالقیوم سرپرست ولایتنورستان با تاکید بر اینکه به غیرنظامیان در این حمله آسیبی نرسید گفت این اعضای گروه طالبان شب گذشته در منطقه ‘مندیش’ و وایگل ولایت نورستان هدف قرار گرفتند.

نیروهای طالبان تاکنون در این خصوص اظهار نظر نکرده اند.

این عملیات نیروهای خارجی در حالی انجام شد که روز گذشته قومندان نظامیان سازمان پیمان آتلانتیک شمالی ‘ناتو’، پایان عملیات نظامی خود را در افغانستان اعلام کرد.

این در حالی است که وزارت امور داخله کشور با اعلام بیانیه از کشته شدن ۵۹ طالب در ۲۴ ساعت کذشته خبر می دهد.

 وزارت امور داخله کشور روز دوشنبه در بیانیه ای اعلام کرد در عملیات نیروهای امنیتی و پلیس در ولایت های کنر، لغمان، پروان، قندوز، سرپل، جوزجان، بلخ، قندهار، ارزگان، میدان وردک و خوست ۵۹ عضو گروه طالبان کشته و ۲۲ تن دیگر از آنان زخمی شدند.

بر اساس این گزارش در این عملیات ها که به پاکسازی بخش های وسیعی از مناطق ناامن از وجود نیروهای طالبان انجامید، تعدادی جنگ افزار سبک و سنگین به دست نیروهای پلیس افتاد.

کشته شدن قومندان ارشد طالبان با سه تن دیگر در ولایت نورستان

کشته شدن قومندان ارشد طالبان با سه تن دیگر در ولایت نورستان