تاریخ نشر: جدی ۷, ۱۳۹۳
جهان / خبرها / ویژه ها | نویسنده/ تهیه کننده: ذکی وفا

ناپدید شدن طیاره ایرایشیا با 162 سرنشین در مسیر اندونزی به سنگاپور

طیاره کیو زد ۸۵۰۱ خطوط هوایی ایرایشیا (Air Asia) با 162 سرنشین اش صبح امروز یکشنبه زمانیکه که از شهر سورابایای اندونیزیا بسوی سنگاپور در حرکت بود، تماس اش را با برج مراقبت هوایی اندونیزیا از دست داد و ناپدید شد.

141227-air-asia-plane-2239_12شرکت هوایی ایرایشیا با پخش خبرنامه ای میگوید: «با تاسف تائید میکنیم که پرواز شماره ( QZ 8501 ) این شرکت صبح امروز از ساعت هفت به بعد زمانیکه از سورابایا بطرف سنگاپور در پرواز بود تماس اش را با برج مراقبت از دست داد و ناپدید گردید.»

خبرنامه ی این شرکت هوایی همچنان می افزاید که از 162 سرنشین این طیاره یک سنگاپوری، یک مالیزیایی، یک بریتانیایی، سه شهروند کوریای جنوبی و بقیه همه شهروندان اندونیزی هستند.

در همین حال این شرکت در حساب تویتر اش اعلام کرده است که عملیات جستجو برای یافتن این طیاره آغاز شده است و آمادگی ها برای امدادرسانی هم گرفته شده است

java seaبه گفته مقامات اندونیزیایی طیاره ناپدید شده از نوع (Airbus A320-200)‌ بوده و در آخرین تماس بر فراز دریای جاوا در پرواز بوده است.

دریای جاوا بین شهر سورابایای اندونیزیا و سنگاپور موقعیت دارد.

گزارشها در رسانه های اندونیزیا همچنان حاکی از آن است که پیلوت قبل از ناپدید شدن طیاره بخاطر خرابی هوا خواستار هدایت در تغیر مسیر شده است.

این درحالیست که سخنگوی میدان هوایی چانگی سنگاپور به رسانه ها گفته است که طبق برنامه این پرواز باید ساعت 8:30 صبح به وقت محلی به زمین می نشست.

ناپدید شدن طیاره ایرایشیا با 162 سرنشین در مسیر اندونزی به سنگاپور

ناپدید شدن طیاره ایرایشیا با 162 سرنشین در مسیر اندونزی به سنگاپور