تاریخ نشر: جدی ۶, ۱۳۹۳

کشته شدن 79 طالب مسلح در کشور

وزارت داخله  دفاع  کشور امروز از پاکسازی مناطق گسترده ای از مناطق ناامن این کشور خبر دادند و اعلام کردند 79 عضو گروه طالبان در 48 ساعت گذشته در مناطق مختلف افغانستان در درگیری با نیروهای پلیس و ارتش این کشور کشته و 8 تن از آنان زخمی شدند.mordajpg-6096091-7ba8a

به گزارش افق وزارت داخله کشور روز شنبه در یک پیام مطبوعاتی اعلام کرد در عملیات نیروهای پلیس درولایت‌های غزنی، قندهار، پکتیکا، خوست، ارزگان، بدخشان، جوزجان، سرپل، لور و کنر 44 تن از اعضای گروه طالبان کشته و 8 تن دیگر از آنان زخمی شدند.

بر اساس این گزارش در این عملیات‌ها تعدادی سلاح و مهمات نیروهای طالبان بدست نیروهای افغان افتاد و 11 بمب کنار جاده ای نیز کشف و خنثی شد.

وزارت دفاع کشور هم روز شنبه در بیانیه جداگانه ای از کشته شدن 35 عضو گروه طالبان در 48 ساعت گذشته خبر داد و افزود: در این مدت 5 تن از اعضای طالبان نیز دستگیر شدند و تعدادی سلاح و مهمات آنان نیز بدست نیروهای ارتش افتاد.

در بیانیه وزارت دفاع افغانستان افزوده شده است که در این عملیات‌ها 15 بمب دستی ، 62 کیلو مواد منفجره و 113 مین بدست نیروهای ارتش افتاد و 4 بمب کنار جاده ای نیز کشف و خنثی شد.

.

کشته شدن 79 طالب مسلح در کشور

کشته شدن 79 طالب مسلح در کشور