تاریخ نشر: عقرب ۲۴, ۱۳۹۳

افغانستان برنده بازی دوستانه کرکت با پاکستان در حضور مقام‌های بلند رتبه‌ی دو کشور

عصر امروز شنبه (24 عقرب) تیم الف کرکت افغانستان در یک بازی دوستانه تیم الف کرکت پاکستان را در حضور رؤسای  جمهوری دو کشور در زمین شان شکست داد.

این مسابقه امروز در ورزشگاه شالیمار در شهر اسلام آباد پایتخت پاکستان برگزار شده بود که در نهایت با پیروزی کرکت بازان کشور به پایان رسید.1779163_721570794585832_2424170713689429836_n

اشرف غنی، رئیس جمهوری کشور که این روزها در اسلام به سر می برد، با نواز شریف، نخست وزیر پاکستان این مسابقه دوستانه را از نزدیک تماشا کردند.

این بازی ۱۵آوره بود که در نخست قرعه بازی را تیم افغانستان برد و پرتاب توپ را کرکت بازان کشور آغاز کردند.

گفته شده که کرکت بازان کشور در پایان پانزده آور ۱۵۴دوش کسب کردند و ۱۵۵دوش را برای تیم الف کرکت پاکستان هدف تعییین کردند.

بازیکنان کرکت پاکستان با تلاش زیاد با از دست دادن ۹بازیکن خود در ۱۵آور موفق نشدند هدف تعیین شذه را تکمیل کنند، آنها در تمام پانزده آور تنها یک صد دوش کسب کردند.

نجیب الله زدران، بازیکن تیم کرکت کشور که تا پایان بازی در میدان حضور داشت، به تنهایی ۶۰دوش کسب کرد، همچنان سمیع شینواری ٢٧دوش، نجیب ترکی ١٨دوش، شهزاد محمدی١٧دوش، محمد نبی ١٥دوش و حشمت شهیدی ١١دوش برای کشور انجام دادند.

همچنان نجیب الله زدران توپ زن تیم کرکت کشور بهترین بازیکن میدان شناخته شد.

اشرف غنی رئیس جمهوری کشور و نوازشریف در پایان این بازی دوستانه برای بازیکنان دو تیم جوایز و مدال دادند.

برد تیم ملی کرکت افغانستان در حالی که تیم بزرگ سیاسی افغانستان در پاکستان به سرمی‌برد بازتاب قابل توجهی در فضاهای مجازی افغانستان داشته و کاربران این شبکه‌ها اظهار امیدواری کرده بودند که تیم سیاسی افغانستان نیز بتواند در مذاکرات و چانه زنی‌های سیاسی شان پیروز شود.

خبرگزاری افق

افغانستان برنده بازی دوستانه کرکت با پاکستان در حضور مقام‌های بلند رتبه‌ی دو کشور

افغانستان برنده بازی دوستانه کرکت با پاکستان در حضور مقام‌های بلند رتبه‌ی دو کشور