تاریخ نشر: عقرب ۴, ۱۳۹۳

اطراف پل سوخته بسته و معتادان به مواد مخدر به مراکز تداوی منتقل خواهد شد

حاجی محمد محقق معاون دوم ریاست اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان صبح امروز (یکشنبه 4 عقرب) با حضور در زیر پل سوخته از مریضان و معتادین موجود در آن جا بازدید و ابراز داشت که این محل باید بسته و معتادان باید به مراکز تداوی منتقل شوند.

به گزارش خبرگزاری افق، به نقل از دفتر مطبوعاتی معاونیت دوم ریاست اجراییه،در این بازدید که دین محمد مبارز راشدی وزیر مبازره با مواد مخدر و لوی پاسوال باز محمد احمدی معین مبارزه با 10365891_1490909847847423_5759137664167469724_nمواد مخدر وزارت امور داخله نیز وی را همراهی می کردند، پس از بررسی وضعیت مریضان و معتادانی که در زیر پل سوخته زندگی میکنند، استاد محقق به رسانه‌ها گفت: برای کاهش اعتیاد و رسیدگی به مریضان و معتادانی که در زیر پل سوخته زندگی می‌کنند لازم است که این محل بسته شده و مریضان موجود در آن به مراکز تداوی منتقل شوند.

معاون ریاست اجراییه قبلا نیز در دیدار با مردم گفته بود، برای عملی نمودن وعده هایی که به ملت افغانستان داده است، در اولین جلسه شورای وزیران مسئله مبارزه با مواد مخدر و کاهش اعتیاد را مطرح کرده، اولین گام عملی را در مبارزه علیه مواد مخدر و کاهش اعتیاد برخواهد داشت.

استاد محقق پس از بازدید از مریضان و معتادین زیر پل سوخته به وزیر مبارزه علیه مواد مخدر و معین مبارزه با مواد مخدر وزارت امور داخله هدایت داد تا طرح هایشان را برای عملی نمودن آماده نموده و مشترکا کار را آغاز کنند.

پل سوخته یکی از مکان‌ها نسبتا نا سالم  شهر کابل است که معتادان زیادی در زیر آن زندگی نموده به یک آدرسی برای تجمع معتادان به مواد مخدر تبدیل شده است.

حضور معتادان در زیر پل سوخته علاوه بر بد آموزی و ترویج اعتیاد، سبب شده است که مردم محل نیز از عوارض ناشی از حضور معتادان در آن در امان نباشند و از این بابت شکایت دارند.

پیش از این نیز وعده وعید های زیادی مبنی بر جمع آوری معتادین از سویی مسوولان بخصوص مبارز راشدی سرپرست وزارت مبارزه با مواد مخدر داده شده بود که هیچ وقت عملی نشد، دیده شود که تدابیر حکومت وحدت ملی و اراده سیاسی این حکومت بر جمع آوری معتادین خواهد بود یه کماکان پول سوخته محلی برای تجمع معتادان شهر کابل باقی خواهد ماند.

خبرگزاری افق

اطراف پل سوخته بسته و معتادان به مواد مخدر به مراکز تداوی منتقل خواهد شد

اطراف پل سوخته بسته و معتادان به مواد مخدر به مراکز تداوی منتقل خواهد شد