تاریخ نشر: عقرب ۳, ۱۳۹۳
خبرها / منطقه | نویسنده/ تهیه کننده: خبرگزاری افق

اجباری شدن لباس نوع افغانی در مدارس تحت کنترل گروه داعش

گزارش‌ها از موصل حاکی از آن است که گروه داعش مردم موصل عراق را زیر فشارهای مختلفی در نحوه پوشش‌های خاص در مکان‌های آموزشی قرار داده، ضمن دست کاری در نصاب تعلیمی لباس نوع افغانی را در مدارس و مکاتب این شهر اجباری اعلام کرده است.

به گزارش افق، به نقل از العربیه، پس از تصرف شهر موصل توسط گروه تروریستی داعش، وضع تحصیل در مقاطع ابتدایی تا دانشگاهی با مشکلات زیادی روبرو شده است. داعش برای اداره امور داعشآموزش در موصل سازمانی را به نام «دیوان التعلیم» تاسیس و در این زمینه قوانین جدیدی را صادر کرده است.

اغلب مردم شهر موصل گفته اند که تا اطمینان از ماهیت مواد درسی سال جدید از فرستادن فرزندان خود برای ادامه تحصیل در مدارس تحت اداره داعش، خودداری خواهند کرد.

یکی از اهالی شهر موصل گفته است که اگر برنامه های آموزشی به شیوه دلخواه تروریست‌ها تغییر یابد، هیچ خانواده ای در موصل حاضر نخواهد بود، فرزندش را به مکتب  بفرستد، به ویژه آنکه می دانیم دولت عراق نتایج امسال موصل را به رسمیت نخواهد شناخت.

در همین حال گروه داعش به ادارات معارف موصل دستور داده تا مدارس را برای استقبال از دانش آموزان آماده کنند.

اداره «دیوان التعلیم» اساتید دانشگاه را تهدید کرده اند که در صورت خودداری از ادامه کار در دانشگاههای موصل، اموال منقول و غیر منقول آنها را مصادره خواهند کرد.

یکی از استادان دانشگاه موصل طی اظهاراتی گفته است  که داعش تمام شماره تلفن های کارمندان و استادان را در اختیار دارد و تنها کسانی را به جلسات بحث درباره امور دانشگاه فرامی خواند که افکار تندرو آنها را پذیرفته باشند.

در همین حال مردم موصل می گویند که گروه داعش لباس افغانی را برای دانش آموزان برگزیده است. داعش، همچنین گروهی به نام «الحسبه» تشکیل داده است. ماموریت این گروه گشتن در خیابان های شهر موصل و مجازات زنانی است که حجاب مورد نظر آنها را رعایت نکنند.

خبرگزاری افق

اجباری شدن لباس نوع افغانی در مدارس تحت کنترل گروه داعش

اجباری شدن لباس نوع افغانی در مدارس تحت کنترل گروه داعش