تاریخ نشر: دلو ۲۶, ۱۳۹۶

اسماعیل خان: رییس جمهور به انحصار قدرت پایان دهد

محمد اسماعیل خان، از فرماندهان پیشین جهادی به رییس‌جمهور غنی هشدار می‌دهد که به تنهایی حکومت کردن غیر ممکن است و باید حکومت و جامعه جهانی، از تجربه‌های مجاهدین برای بهبود وضعیت سیاسی و امنیتی در کشور استفاده کنند.

اسماعیل خان در مراسم بزرگداشت از  ۲۶ م دلو روز خروج ارتش سرخ شوروی پیشین از افغانستان، یک بار دیگر بر حمایت از موضع عطا محمد نور، والی برکنار شده بلخ تاکید کرد.

این فرمانده پیشین جهادی، از حرکات مدنی به حمایت از عطا محمد نور والی برکنار شده بلخ حمایت‌‍‌اش را اعلام کرد.

او آغاز اعتراضات مدنی در کشور را برای حکومت وحدت ملی مشکل ساز دانست و گفت: «اعتماد شما رییس‌جمهور غنی به گروه کمپاین به جای رسیده است که کشتار دست جمعی در فاصله سه کیلومتری ارگ خود شاهد بوده‌اید».

این فرمانده پیشین جهادی از آن چه که انحصارگرایی در ارگ ریاست جمهوری می‌داند، نیز سخت انتقاد کرد و بر ضرورت پایان این روند تاکید می‌کند.

اسماعیل خان از حکومت و جامعه جهانی خواست تا رهبران جهادی را در تصمیم گیری‌‌های مهم سیاسی دخیل سازند. او هم چنین افغانستان را میدان آزمایش سلاح‌های پیشرفته نظامی در نیم قرن گذشته دانست و تاکید کرد که تاکنون هم کشورهای غربی سلاح‌های  شان را در این کشور مورد استفاده قرار می‌دهند.

لطفا شما هم نظرتان را در این مورد ثبت کنید

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

اسماعیل خان: رییس جمهور به انحصار قدرت پایان دهد

اسماعیل خان: رییس جمهور به انحصار قدرت پایان دهد