تاریخ نشر: دلو ۲۶, ۱۳۹۶
افغانستان / ویژه ها | نویسنده/ تهیه کننده: خبرگزاری افق

رهبری ناتو در افغانستان: با طالبان مذاکره نمی‌کنیم

رهبری نیروهای ناتو در کشور پیشنهاد گروه طالبان در مورد پایان جنگ در این کشور از راه گفت‌وگو را رد کرده‌اند.

در بیانیه منتشر شده از سوی این نیروها آمده که حملات اخیر طالبان بیشتر از محتوای نامه منتشرشده از سوی این گروه، بیانگر نیت و رفتار آن است و نشان داد که طالبان “حسن نیتی” برای مذاکره ندارند.

اخیرا گروه طالبان در یک نامه سرگشاده از مردم و کنگره آمریکا خواست تا از دولت آن کشور خواهان پایان “اشغال” در افغانستان شوند.

این گروه با بیان این که آماده گفت‌وگو است، افزود که استفاده از زور وضعیت را پیچیده‌تر می‌سازد.

گفتگوی طالبان با دولت امریکا در یک ماه اخیر چندین بار مطرح شده است، پس از حمله خونین در کابل که بیش از صد نفر کشته شدند دونالد ترامپ رئیس جمهوری امریکا نیز گفتگو با طالبان را مردود اعلام کرد.

نیروهای ناتو گفته‌اند که “حملات شرم‌آور اخیر طالبان در کابل نشان‌دهنده بربریت این گروه است.

واکنش ناتو در باره گفتگوی طالبان با امریکا در حالی مطرح می‌شود که نیروهای ناتو و امریکایی عملا علیه طالبان در میدان‌های نبرد در جنگ نیستند. ناتو در افغانستان در امر آموزش و مشاوره نیروهای نظامی افغان کار می‌کنند.

فرماندهان امریکایی با ابراز خوشبینی از استراتژی ترامپ برای افغانستان تاکید کرده اند که افزایش حملات هوایی و زمینی می‌شود بن بست نظامی با طالبان را شکست.

بحث گفتگوی طالبان با امریکا و دولت افغانستان در حالی بصورت جدی مطرح می‌شود که موج تازه از نیروهای تروریستی وارد افغانستان شده اند.

داعش در چند ماه اخیر با راه اندازی چندین حمله مرگبار در افغانستان توانسته است حضور این گروه را در کشور را تثبت کند.

 

 

لطفا شما هم نظرتان را در این مورد ثبت کنید

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

رهبری ناتو در افغانستان: با طالبان مذاکره نمی‌کنیم

رهبری ناتو در افغانستان: با طالبان مذاکره نمی‌کنیم