تاریخ نشر: دلو ۲۶, ۱۳۹۶

شفاخانه ۱۰۰ بستر؛ نویدی برای توسعه خدمات صحی در فراه

انتظار فراه نشینان برای ساخت شفاخانه ۱۰۰ بستر به هزینه بالغ بر ۳۰۰ میلیون افغانی، به همین زودی‌ها به پایان می‌رسد.


مقام‌های محلی فراه می‌گویند که این شفاخانه در آستانه بهره‌برداری قرار دارد. ناصر مهری، سخنگوی والی فراه در گفتگو با خبرگزاری افق، گفت که هم اکنون کار ساختمانی این شفاخانه ۱۰۰ درصد پیش رفته است.
کار ساختمانی این شفاخانه که پس از ولایت هرات در زون غرب، بزرگترین دست آورد برای ارتقای سطح خدمات رسانی صحی شمرده می‌شود، دقیقاً در بهار سال ۱۳۹۳ در فراه آغاز گردید.
به دلیل این که هم اکنون شفاخانه ولایتی فراه نیازمندی صحی باشندگان این ولایت را فراهم نمی‌سازد، بهره برداری از شفاخانه ۱۰۰ بستر، تحول عظیم در خدمات رسانی‌ صحی در این ولایت تلقی می‌شود. موج درگیری‌های نیروهای دولتی با مخالفان مسلح و تلفات جانی برخواسته از این درگیری‌ها، بهره برداری از این شفاخانه را در این ولایت حتمی کرده است.
عبدالجبار شایق، رییس صحت عامه فراه نیز خوشبین به نظر می‌رسد که این شفاخانه بتواند نیازمندی صحی فراه نشینان را حل سازد. او گفت: « این شفاخانه با معیارهای استندرد و با تمام امکانات اعمار گردیده است».
در صورتی که نیروی انسانی و تجهیزات شفاخانه مرکزی فراه به شفاخانه ۱۰۰ بستر جدید انتقال داده شود، نیاز جدی برای افزایش تشکیلات و تجهیزات در این مکان دیده می‌شود. رییس صحت عامه فراه نیز به افزایش تشکیلات و تجهیزات در شفاخانه جدید تاکید دارد.
به تازگی عبدالبصیر سالنگی، والی فراه تعهد سپرده است که در راستای افزایش نیروی انسانی و تجهیزات طبی در شفاخانه جدید این ولایت تلاش کند.
شفاخانه مرکزی ولایت هرات نیز به مکانی برای درمان شماری از بیماران فراهی مبدل شده است. هم اکنون فراهیان برای درمان به این شهر سفر می‌کنند. گل محمد، باشنده فراه به دلیل این که کودک‌اش با بیماری سوء تغذیه دست و پنجه نرم می‌کند به شفاخانه کودکان هرات جهت درمان مراجعه کرده است.
او در گفتگو با خبرگزاری افق، گفت: «داکتران در ولایت فراه کم هست و کودک من چندین ماه می‌شود که بسیار ضعیف شده و حالا داکتران در هرات می گویند که به مریضی سوء تغذیه مصاب شده است».
پایان یافتن کار ساختمانی شفاخانه ۱۰۰ بستر ولایت فراه، خوشبینی مردم این ولایت را به خاطر افزایش خدمات درمانی معیاری به میزان چشم گیری افزایش داده است.

لطفا شما هم نظرتان را در این مورد ثبت کنید

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

شفاخانه ۱۰۰ بستر؛ نویدی برای توسعه خدمات صحی در فراه

شفاخانه ۱۰۰ بستر؛ نویدی برای توسعه خدمات صحی در فراه