تاریخ نشر: دلو ۲۵, ۱۳۹۶

آمریکا: پاکستان علیه طالبان و شبکه حقانی اقدام نمی‌کند

دن کوتس، رییس اداره استخبارات ملی آمریکا گفته است که پاکستان با طالبان و شبکه حقانی هنوز روش نرم دارد و باید بر این گروه‌ها فشارهای جدی وارد کند.

وی در نشست کمیته استخبارات مجلس سنای آمریکا افزوده که کشورش همواره از پاکستان خواسته تا اقدامات بیشتر را علیه این گروه انجام دهد، اما اردوی پاکستان صرف در ظاهر علیه این گروه‌ها خود را جدی نشان می‌دهد.

به گفته دن کوتس، گروه‌های تروریستی مستقر در پاکستان، منافع آمریکا را در افغانستان مورد حملات تروریستی قرار می‌دهند.

وی تأکید کرده که پاکستان هنوز دست به اقدام جدی علیه طالبان و شبکه حقانی، در این کشور نزده تا این گروه‌ها تحت فشار قابل ملاحظه قرار گیرند.

این درحالی است که آمریکا کمک‌های مالی خود به پاکستان را به دلیل حمایت این کشور از گروه‌های تروریستی، به ویژه طالبان به حالت تعلیق درآورده‌است.

همچنان حکومت افغانستان از جامعه جهانی و کشورهای اسلامی خواسته، تا حکومت پاکستان حامی طالبان را  تحت فشارهای جدی قرار دهد.

طی چند هفته گذشته مقامات افغانستان و پاکستان، چندین بار باهم دیدار کردند، اما روی پلان عمل مشترک صلح و همبستگی، به توافق نهایی نرسیدند.

لطفا شما هم نظرتان را در این مورد ثبت کنید

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

آمریکا: پاکستان علیه طالبان و شبکه حقانی اقدام نمی‌کند

آمریکا: پاکستان علیه طالبان و شبکه حقانی اقدام نمی‌کند