تاریخ نشر: دلو ۲۵, ۱۳۹۶
جهان / خبرها | نویسنده/ تهیه کننده: خبرگزاری افق

عملیات «ضد تروریستی» ارتش مصر: ده‌ها کشته و صدها تن بازداشت شدند

با گذشت چهار روز از آغاز عملیات گسترده «ضدتروریستی» ارتش مصر در شمال شبه جزیره سینا تا کنون ۳۸ تن از جهادگرایان کشته و ۵۲۶ تن از آنان دستگیر شده‌اند. ارتش مصر که روز سه‌شنبه در اطلاعیه‌ای این آمار را منتشر کرد همچنین توضیح داده که ۴۰۰ نفر از این افراد تنها در روز دوشنبه بازداشت شده‌اند.

به گزارش افق به نقل از یورو نیوز، عملیات ارتش مصر موسوم به «سینا ۲۰۱۸» روز جمعه به هدف «پاک‌سازی» شبه جزیره سینا در شمال شرق، مصب رود نیل و بیابان غربی در مرز این کشور با لیبی آغاز شد.

از زمان برکناری محمد مرسی، رئیس جمهوری پیشین مصر به دست ارتش در سال ۲۰۱۳، درگیری نیروهای امنیتی با گروه‌های افراطی از جمله داعش تا کنون به کشته شدن صدها نفر از سربازان، نیروهای پلیس و مردم عادی انجامیده است.

تامر رفاعی، سخنگوی نیروهای مسلح مصر روز سه‌شنبه اعلام کرد یورش مأموران دولت مصر به ستیزه‌جویان در العریش، بزرگ‌ترین شهر در شمال سینا منجر به «نابودی کامل یک شبکه تروریستی شده است.

چند روز پیش از صدور این فرمان از سوی سیسی، بیش از ۳۰۰ نفر در یک حمله تروریستی به مسجدی در شمال سینا جان خود را از دست داده بودند. هیچ فرد یا گروهی مسئولیت این حمله را که بزرگ‌ترین حمله در تاریخ معاصر مصر به شمار می‌رود، بر عهده نگرفت.

 

لطفا شما هم نظرتان را در این مورد ثبت کنید

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

عملیات «ضد تروریستی» ارتش مصر: ده‌ها کشته و صدها تن بازداشت شدند

عملیات «ضد تروریستی» ارتش مصر: ده‌ها کشته و صدها تن بازداشت شدند