تاریخ نشر: دلو ۲۵, ۱۳۹۶
افغانستان / خبرها | نویسنده/ تهیه کننده: خبرگزاری افق

شورای امنیت ملی: تماس اتمر با طالبان صحت ندارد

شورای امنیت ملی گزارش اخیر اسوشیتدپرس را رد و اعلام کرد که حنیف اتمر با گروه طالبان تماس برقرار نکرده است.

اسوشیتدپرس پیشتر گزارش داد که مقام‌های افغان پس از حمله‌های خونین در افغانستان به ویژه حملات کابل، دو بار با طالبان گفت‌وگو کرده‌اند.

اما در خبرنامه دفتر مطبوعاتی شورای امنیت ملی آمده است، اسوشیتدپرس از منابع نامعلومی گزارش داده که حنیف اتمر مشاور امنیت ملی و معصوم ستانکزی، رییس عمومی امنیت ملی به گونه‌ی جداگانه با طالبان گفت‌وگو کرده‌اند.

در خبرنامه این گزارش رد شده و در آن آمده است، اتمر در نشست‌های رسمی و در گفت‌وگو با رسانه‌ها همواره گفته است که حکومت افغانستان متعهد به انجام گفت‌وگوهای هدفمند با طالبان است.

بر اساس خبرنامه، شورای عالی صلح تنها مرجعی است که رهبری مذاکرات صلح را به دوش دارد و دفتر شورای امنیت ملی از تلاش‌ها و فعالیت‌های این نهاد پشتیبانی می‌کند.

در خبرنامه آمده است، شورای امنیت ملی از تمام رسانه‌ها به ویژه پایگاه خبری اسوشیتدپرس می‌خواهد که «پیش از نشر گزارش‌های بی‌بنیاد دقت لازم را انجام دهند».

لطفا شما هم نظرتان را در این مورد ثبت کنید

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

شورای امنیت ملی: تماس اتمر با طالبان صحت ندارد

شورای امنیت ملی: تماس اتمر با طالبان صحت ندارد