تاریخ نشر: دلو ۲۴, ۱۳۹۶
جهان / خبرها | نویسنده/ تهیه کننده: خبرگزاری افق

رئیس جمهور فیلیپین به زنان شورشی: درون آلت جنسی‌تان شلیک می‌کنیم

رودریگو دوترته، رئیس جمهوری فیلیپین زنان شورشی در این کشور را به شلیک درون آلت جنسی‌شان تهدید کرد.

رودریگو دوترته که در یک نشست رسمی در مانیل، پایتخت فیلیپین در برابر ۲۱۷ شورشی کمونیست سابق سخنرانی می‌کرد، درباره زنان این گروه گفت: «به سربازان بگوئید دستور تازه‌ای از فرمانده‌ صادر شده. بگوئید ما شما را نمی‌کشیم، بلکه درون آلت‌تان شلیک می‌کنیم.»

ابه گزارش افق به نقل از یورو نیوز، این سخنان که در ظاهر با لحن شوخی بیان شد حضار را به خنده انداخت، اما بسیاری از سازمان‌های مردم‌نهاد مدافع حقوق بشر و حقوق زنان در فیلیپین و در جهان به آن اعتراض کردند. دیدبان حقوق بشر از جمله این سازمان‌هاست که سخنان دوترته را مصداق «تحریک به اعمال خشونت علیه زنان در جریان درگیری مسلحانه» دانست و آن را محکوم کرد.

این نخستین بار نیست که دوترته چنین سخنان جنجالی را به زبان می‌آورد. رئیس جمهوری فیلیپین که او را «ترامپ آسیا» نامیده‌اند به دلیل طرفداری از حکم اعدام و خشونت با تبهکاران همواره مورد انتقاد مدافعان حقوق بشر در کشور خود و در جامعه بین‌المللی بوده است. او یک بار هم گفته بود که خودش در نوجوانی در جریان یک دعوا، فردی را با چاقو کشته است.

شورشیان کمونیست نزدیک به گروه‌های اسلام‌گرا به ویژه در جنوب فیلیپین با دولت این کشور در ستیز هستند.

آقای دوترته قبلا دونالد ترامپ رئیس جمهوری امریکا را حرام‌زاده خوانده بود، ترامپ پس از دیدار رئیس جمهوری فلپین از عنوان بخاطر قاطعیت در مبارزه با قاچاق مواد مخدر تمجید کرده بود.

 

لطفا شما هم نظرتان را در این مورد ثبت کنید

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

رئیس جمهور فیلیپین به زنان شورشی: درون آلت جنسی‌تان شلیک می‌کنیم

رئیس جمهور فیلیپین به زنان شورشی: درون آلت جنسی‌تان شلیک می‌کنیم