تاریخ نشر: دلو ۲۴, ۱۳۹۶

۱۴ ولسوالی هرات از وجود ماین پاک‌سازی شد

مسئولان موسسه ماین پاکی هیلو ترست در ولایت هرات می‌گویند که تمام ساحات نواحی پانزده گانه شهر هرات، در جریان یک و نیم سال گذشته ماین روبی شده است.

رحمت الله رحمت، مسوول عملیاتی این موسسه در هرات به خبرگزاری افق گفت که ۱۴ ولسوالی دیگر هرات نیز از وجود ماین‌ها پاکسازی شده است.

اما آقای رحمت، از تهدیدات مخالفان مسلح در ولسوالی‌های گلران و شیندند به شمول ولسوالی‌های تازه تاسیس در مربوطات ولسوالی شیندند ابراز نگرانی کرد.

به گفته او، به دلیل تهدیدات امنیتی در این ولسوالی‌ها، عملیات پاکسازی ماین‌ها آغاز نشده است.

در همین حال، جیلانی فرهاد، سخنگوی والی هرات در صحبت با خبرگزاری افق، از وجود ناامنی‌ها در ولسوالی‌های گلران و شیندند ابراز نگرانی کرد.

اما وی گفت که نیروهای امنیتی در این دو ولسوالی، به تامین امنیت کارمندان موسسه ماین پاکی اقدام خواهند کرد.

به‌تازگی حومه‌ی منارهای ولایت هرات، از وجود ماین‌ها پاکسازی شده است. محمد ناصر، حافظی سرپرست معاونیت شهرداری هرات به خبرگزاری افق، گفت که اعلام نواحی مختلف شهر هرات عاری از وجود ماین، آنها را کمک می‌کند، تا برنامه‌های این اداره را بدون تشویش از وجود ماین ها، اجرایی سازند.

موسسه هیلو ترست از سوی اداره انکشاف بین‌المللی دولت بریتانیا، از سال ۲۰۰۸  تاکنون در ولایت هرات مصروف فعالیت است. تاکنون این موسسه توانسته بیش از ۴۸ هزار جریب زمین را از وجود ماین‌ها پاکسازی کند.

لطفا شما هم نظرتان را در این مورد ثبت کنید

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

۱۴ ولسوالی هرات از وجود ماین پاک‌سازی شد

۱۴ ولسوالی هرات از وجود ماین پاک‌سازی شد