تاریخ نشر: دلو ۲۴, ۱۳۹۶
افغانستان / خبرها / ویژه ها | نویسنده/ تهیه کننده: خبرگزاری افق

تیلرسون: داعش به‌دنبال تقویت حضورش در افغانستان است

رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا می‌گوید که پایان عملیات نظامی نیروهای ائتلاف بین‌المللی علیه داعش در سوریه و عراق، به معنای شکست کامل این گروه نیست.

وی در کنفرانس وزرای خارجه کشورهای عضو ائتلاف بین‌المللی در کویت گفته است که هم‌اکنون داعش در تلاش تبدیل شدن به یک گروه شورشی فعال در افغانستان، فیلیپین و لیبی است.

تیلرسون افزوده که مبارزه علیه گروه تروریستی داعش تا شکست کامل این گروه باید ادامه یابد.

این اظهارات وی درحالی مطرح می‌شود که فعالیت داعش در برخی از ولایات افغانستان به ویژه مناطق شرقی و شمالی، افزایش یافته است.

پیش از این، مقامات دولتی روسیه از حضور داعش در افغانستان ابراز نگرانی کرده و گفته بودند، در حال حاضر حدود ۱۰ هزار جنگجوی این گروه در افغانستان حضور دارند.

همچنان مقامات روسیه گفته بودند که جنگجویان داعش از سوریه و عراق، توسط چرخ‌بال‌های ناشناس به افغانستان انتقال داده می‌شود.

سازمان پیمان امنیت جمعی نیز پیشتر اعلام کرد که برای رفع تهدید از طرف افغانستان، توان نظامی خود را در مناطق مرزی این کشور تقویت کرده است.

لطفا شما هم نظرتان را در این مورد ثبت کنید

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

تیلرسون: داعش به‌دنبال تقویت حضورش در افغانستان است

تیلرسون: داعش به‌دنبال تقویت حضورش در افغانستان است