تاریخ نشر: دلو ۲۱, ۱۳۹۶

حکومت در هفت ولایت مکتب تیزهوشان می‌سازد

مسئولان در اداره اقتصاد ولایت هرات می‌گویند که به هزینه بالغ بر ۱۴ میلیون افغانی، مکتب تیزهوشان در این ولایت ساخته خواهد شد.

یونس رهنورد، رییس این اداره به خبرگزاری افق گفت که در این مکتب، دانش آموزان نخبه مکتب‌های این ولایت به گونه معیاری آموزش خواهند دید.

او افزود که حکومت قرار است در هفت ولایت کشور، مکتب تیزهوشان را برای حمایت از دانش آموزان خلاق و نخبه بسازد.

اداره محلی هرات از تخصیص بودجه برای ساخت مکتب تیزهوشان ابراز خرسندی می‌کند. جیلانی فرهاد، سخنگوی والی هرات به خبرگزاری افق، گفت که با ساخت این مکتب، دانش آموزان نخبه به فرصت‌های مناسب آموزشی دست پیدا خواهند کرد.

با این حال، توریالی طاهری، معاون شورای ولایتی هرات به خبرگزاری افق گفت، در صورت آغاز کار مکتب تیزهوشان، از روند ساخت این مکتب نظارت جدی خواهد کرد.

این گفته‌ها در حالی مطرح می‌شود که هم اکنون در شماری از مکاتب ولایت هرات امکانات کافی برای رشد استعدادهای برتر در بخش معارف وجود ندارد، اما امیدواری‌ها بر این است که با ساخته شدن مکتب تیزهوشان در این ولایت، دانش آموزان از امکانات آن مستفید خواهند شد.

لطفا شما هم نظرتان را در این مورد ثبت کنید

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

حکومت در هفت ولایت مکتب تیزهوشان می‌سازد

حکومت در هفت ولایت مکتب تیزهوشان می‌سازد