تاریخ نشر: دلو ۲۱, ۱۳۹۶
جهان / خبرها / فرهنگ و هنر | نویسنده/ تهیه کننده: خبرگزاری افق

اتهام حمایت از حملات فرانسه خواننده محجبه را از ادامه رقابت‌ها حذف کرد

خواننده محجبه در یک برنامه تلویزیونی پربیننده از شبکه دولتی فرانسه، که در میان کاربران شبکه‌های اجتماعی بحث برانگیز شده بود، مجبور به کناره گیری شد.

منل ابتسام، خواننده جوان فرانسوی که به خاطر حجاب و صدای گیرایش توجه داوران و مخاطبان این برنامه تلویزیونی را به خود جلب کرده بود به علت جنجال ناشی از پست های فیسبوکی اش درباره حملات تروریستی سالهای اخیر در فرانسه مجبور به اعلام انصراف از ادامه در این مسابقه شد.

به گزارش افق به نقل از یورو نیوز، ابتسام که از چند روز پیش آماج حملات توییتری قرار گرفته بود، تصمیم خود را مبنی بر ترک این مسابقه از طریق ویدیویی که صفحه رسمی خود در فیسبوک به اشتراک گذاشته بود اعلام کرد. او به طرفداران اش اطمینان بخشید که ترک مسابقه به معنی پایان خوانندگی اش نیست. این جوان خواننده در این ویدیو گفت: «هدف من از شرکت در این مسابقه ایجاد همبستگی بین مردم بود و نه جدایی… من به انسانیت، مهربانی انسان ها و آینده کشورم اعتقاد دارم».

این خواننده جوان که از ابتدای شرکت در مسابقه به علت حجاب اش آماج حملات توییتری قرار گرفته بود از چند روز پیش مورد حملات شدیدتری قرارگرفت.

این موج جدید حملات با برملا شدن پست های فیسبوکی خصوصی ابتسام در واکنش به حمله تروریستی شهر «نیس» از سرگرفته شد. ابتسام نوشته بود که «تروریست واقعی، دولت ما است».

منل ابتسام با اوج گرفتن این حملات در صفحه توئیتر خود این گونه توضیح داد که عصر روز واقعه حملات، اقوامش در همان محل در حال گردش بودند و این مسئله موجب یک واکنش احساسی از او شده است. حالا بعد از دو سال «آدم پخته تر»ی است و متوجه می شود که چرا چنین جملاتی می تواند برای «مردم تکان دهنده» باشد.

 

لطفا شما هم نظرتان را در این مورد ثبت کنید

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

اتهام حمایت از حملات فرانسه خواننده محجبه را از ادامه رقابت‌ها حذف کرد

اتهام حمایت از حملات فرانسه خواننده محجبه را از ادامه رقابت‌ها حذف کرد