تاریخ نشر: دلو ۱۸, ۱۳۹۶
تجارت و اقتصاد / جهان / خبرها | نویسنده/ تهیه کننده: خبرگزاری افق

میلیاردرهای جهان دیروز ۱۱۴ میلیارد دالر ضرر کردند

سقوط سنگین بازارهای سهام آمریکا باعث کاهش ۱۱۴ میلیارد دالری ثروت ۵۰۰ ثروتمند جهان شد.

ایسنا به نقل از بلومبرگ گزارش داد: آن طور که شاخص ۵۰۰ ثروتمند بلومبرگ نشان می دهد، وارن بافت، سومین فرد ثروتمند جهان بیش از سایرین متحمل زیان شد و ۵.۱ میلیارد دالر از ثروتش را از دست داد. او رئیس هیات مدیره شرکت “برک شایر هاتاوی”، بزرگ ترین سهام دار ” ولز فارگو” است که طی معاملات دیروز با ریزش ۹.۲ درصدی سهام خود مواجه شد.
بافت ۸۷ ساله تنها یکی از ۱۸ ثروتمندی بود که طی یک روز، بیش از یک میلیارد دلار از ثروت خود را از دست دادند، مارک زاکربرگ – بنیانگذار شرکت فیس بوک – هم ۳.۶ میلیارد دالر از ثروت خود را از دست داد که دومین زیان بزرگ روز محسوب می شود.

حتی جف بزوس، مدیرعامل آمازون و ثروتمندترین فرد جهان نیز از ریزش بازار در امان نماند و ثروت او با ۳.۳ میلیارد دالر کاهش به ۱۱۶.۴ میلیارد دالر رسید. لری پیج  و سرگی برین- بنیان گذاران شرکت آلفابت- هم هر کدام حدود ۲.۳ میلیارد دالر از ثروت خود را از دست دادند.
ریزش بورس ها پس از کاهش نسبتا ملایم تر روز جمعه رخ داد که طی آن، ثروت ۵۰۰ فرد ثروتمند جهان ۶۸.۵ میلیارد دالر کاهش یافته بود.

طبق فهرست بلومبرگ در بین ۱۰۰ ثروتمند برتر جهان، ثروت لوی چه وو- تاجر هنگ کنگی و مالک هلدینگ سرمایه گذاری “ک وا”- ۱۲۸ میلیون دالر افزایش یافته است و به این ترتیب بیشترین افزایش ثروت روز دوشنبه را در بین سایرین داشت.

لطفا شما هم نظرتان را در این مورد ثبت کنید

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

میلیاردرهای جهان دیروز ۱۱۴ میلیارد دالر ضرر کردند

میلیاردرهای جهان دیروز ۱۱۴ میلیارد دالر ضرر کردند