تاریخ نشر: دلو ۱۷, ۱۳۹۶

ساخت یک بازی کامپیوتری برای مبارزه با مواد مخدر در کشور

نیویورک‌تایمز در گزارشی نوشت: برای اولین بار یک زن افغانستان در هرات یک بازی کامپیوتری که چگونگی مبارزه با مواد مخدر در قالب بازی را  نشان می دهد، ساخته است.

به نوشته این روزنامه آمریکایی، یک زن در هرات موفق شد سنتهای یک جامعه مردسالار را شکسته و یک بازی کامپیوتری را برای چگونگی مبارزه با مواد مخدر را بسازند.

این بازی کامپیوتری چگونگی مبارزه با مزارع کشت مواد مخدر که توسط طالبان کنترل می شود را در دنیای فضای مجازی به تصویر می‌کشد.

به گزارش نیویورک تایمز،‌ خاطره محمدی که ۲۰ سال سن دارد، می گوید این بازی را با الهام از زندگی برادر خود ساخته است. اینکه بارها در خانه وی از کشتزارهای مواد مخدر، انفجار و مبارزه با مواد مخدر توسط نیروهای امنیتی بارها و بارها بحث شده است و این فکر در وی ایجاد شده است که این موضوعات را تبدیل به یک بازی کامپیوتری کند

افغانستان بزرگترین تولید کننده موا چد مخدر در جهان است که بخش عظیم درآمد از راه فروش مواد مخدر به جیب مخالفین مسلح و گروه های تروریستی می‌رود.

لطفا شما هم نظرتان را در این مورد ثبت کنید

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

ساخت یک بازی کامپیوتری برای مبارزه با مواد مخدر در کشور

ساخت یک بازی کامپیوتری برای مبارزه با مواد مخدر در کشور