تاریخ نشر: جدی ۲۴, ۱۳۹۶
افغانستان / خبرها / ویژه ها | نویسنده/ تهیه کننده: خبرگزاری افق

والی لوگر: تدریس نصاب تعلیمی طالبان در مکاتب این ولایت صحت ندارد

محمد حلیم فدایی، والی لوگر تدریس نصاب تعلیمی طالبان در مکاتب این ولایت را رد کرده و گفته است که این گروه تنها خواستار تدریس مضمون سیرت نبی شده بود.

وی گفته است که این مضمون قبلاً در نصاب درسی مکاتب کشور وجود داشت و بنابراین، موضوع مذکور نمی‌تواند نصاب درسی را زیر سوال بی‌برد.

پیش از این، شماری از معلمان در ولایت لوگر گفته بودند که گروه طالبان نصاب درسی خود را بر مکاتب محلی در این ولایت تحمیل کرده است.

بر اساس گزارش‌ها، طالبان در ولسوالی‌های چرخ، برکی برک و خوشی ولایت لوگر از معلمان خواسته‌اند، تا مضامین دینی و نصاب درسی این گروه را تدریس کنند.

همچنان شماری از دانش‌آموزان لیسه مرکزی ولسوالی خروار گفته بودند، برخی از مضامین از نصاب تعلیمی برداشته شده و بجای آن مضامین جدید معرفی شده است.

این درحالی است که مسئولان وزارت معارف می‌گویند که نصاب تعلیمی با اصول اسلامی مطابقت دارد و هیچ نصاب تعلیمی دیگر برای این وزارت قابل قبول نخواهد بود.

لطفا شما هم نظرتان را در این مورد ثبت کنید

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

والی لوگر: تدریس نصاب تعلیمی طالبان در مکاتب این ولایت صحت ندارد

والی لوگر: تدریس نصاب تعلیمی طالبان در مکاتب این ولایت صحت ندارد