تاریخ نشر: جدی ۲۴, ۱۳۹۶
جهان / خبرها | نویسنده/ تهیه کننده: خبرگزاری افق

هشدار در باره هکرهای روس به سنای آمریکا

یک شرکت امنیت سایبری آمریکایی در گزارشی مدعی شد گروه هکری روس که در جریان کمپین انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا به سیستم های حزب دموکرات نفوذ کرد، چندین ماه است که در حال زمینه چینی برای یک کمپین جاسوسی علیه سنای آمریکا است.

به گزارش افق، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، این گزارش نشان می دهد گروه هکری با نام مستعار “خرس جذاب” (Fancy Bear) که اقدامات هکری اش به ضرر حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا تمام شد، همچنان تلاش دارد که ایمیل های نخبگان سیاسی آمریکا را به دست آورد.

فیکه هاکبرد، یک محقق امنیت سایبری در شرکت ترند میکرو گفت: آنها همچنان بسیار فعال هستند و دست کم در حال تدارکاتی برای تاثیرگذاری مجدد بر آرا عمومی می باشد. آنها به دنبال اطلاعاتی هستند که بعدا بتوانند از آنها برای افشاگری استفاده کنند.

این در حالی است که در واکنش به این گزارش سناتور بن سس از ایالت نبراسکا گفت: زمان آن رسیده که جف سشنز، دادستان کل آمریکا به کنگره برگشته و بگوید چه اقدامی برای تضمین امنیت دیجیتال قانونگذاران آمریکایی اتخاذ کرده است

لطفا شما هم نظرتان را در این مورد ثبت کنید

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

هشدار در باره هکرهای روس به سنای آمریکا

هشدار در باره هکرهای روس به سنای آمریکا