تاریخ نشر: جدی ۲۳, ۱۳۹۶
جهان / خبرها | نویسنده/ تهیه کننده: خبرگزاری افق

پوتین: رهبر کره شمالی، مردی عاقل و پخته است

رئیس جمهوری روسیه گفت، رهبر کره شمالی فردی زیرک و باهوش است و از بن بست اخیری که غرب به دلیل برنامه های اتمی و موشکی برای پیونگ یانگ به وجود آورده، با موفقیت خارج شده است.

به گزارش افق، به نقل از خبرگزاری رویترز، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در گفت وگو با خبرنگاران روس در یک نشست تلویزیونی گفت: فکر می کنم که کیم جونگ اون، رهبری کره شمالی به خوبی و با موفقیت از این بن بست خارج شده است. او توانسته وظیفه استراتژیک خود را کامل کند. او سلاح اتمی دارد و موشک هایی دارد که قابلیت هدف قرار دادن کشورهای دیگر را دارند و ۱۳ هزار کیلومتر برد دارند.

رئیس جمهوری روسیه همچنین بر مذاکرات با کره شمالی تاکید کرد و گفت که کیم جونگ اون به دنبال آرام کردن اوضاع است و ادامه داد: رهبر کره شمالی سیاستمداری کاملا آگاه، پخته و زیرک است.

رئیس جمهوری روسیه همچنین درباره مذاکرات با آمریکا گفت، مسکو در حال انجام مذاکراتی با واشنگتن درباره بسته تسلیحات اتمی بسیار مهمی است.

وی ادامه داد، آمریکا قصد دارد تا مجددا برخی از جنگنده ها و زیردریایی های اتمی خود را به تسلیحات متعارف مجهز کند که این امر باعث نگرانی روسیه است.

در حال حاضر تنش‌های کره شمالی با غرب فروکش کرده است و دو کره نیز بر سر بعضی از موضوعات وارد گفتگو شده است.

در همین حال دونالد ترامپ گفته است حاضر است در یک زمان مشخص با رهبر کره شمالی گفتگو کند. اظهار نظر ترامپ در گفتگو با رهبر کره شمالی در حالی مطرح می‌شود که چندی قبل او در توییتر علنا علیه رهبر کره شمالی جنگ روانی راه انداخته بود.

 

لطفا شما هم نظرتان را در این مورد ثبت کنید

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

پوتین: رهبر کره شمالی، مردی عاقل و پخته است

پوتین: رهبر کره شمالی، مردی عاقل و پخته است