تاریخ نشر: جدی ۲۱, ۱۳۹۶
افغانستان / خبرها / ویژه ها | نویسنده/ تهیه کننده: خبرگزاری افق

۷۵ زندانی حزب اسلامی از زندان پلچرخی آزاد شدند

حکومت وحدت ملی امروز پنج‌شنبه، ۲۱ جدی حدود ۷۵ زندانی حزب اسلامی به رهبری گلبدین حکمتیار را از زندان پلچرخی آزاد کرده است.

این زندانیان بر اساس توافقنامه صلح میان حکومت وحدت ملی و حزب اسلامی که سال قبل به امضا رسید، آزاد شده‌اند.

قبلاً حزب اسلامی گفته بود، افراد این حزب به علت‌های سیاسی از سوی حکومت بازداشت شده‌اند، اما نهادهای حقوق بشری آنان را متهم به دست داشتن در حملات انتحاری و انفجاری کرده‌اند.

مطابق توافقنامه صلح بین حکومت و حزب اسلامی که سال قبل به امضا رسید، باید تمام زندانیان این حزب آزاد شوند. بر اساس این توافقنامه، پیشتر نیز حدود ۵۵ زندانی حزب اسلامی از زندان آزاد شدند.

حزب اسلامی چند هفته قبل اعلام کرد که به زودی حدود ۹۰ زندانی این حزب از زندان‌های بگرام و پلچرخی آزاد می‌شوند. حشمت‌الله ارشد، سخنگوی حزب اسلامی گفت که رییس جمهور غنی حکم آزادی این زندانیان را صادر کرده است.

به گفته او، براساس توافق حکومت و حزب اسلامی، قراربود تمام زندانیان این حزب در مدت دو ماه نخست ورود حکمتیار به کابل آزاد شوند، اما حکومت در تطبیق توافق‌نامه به کُندی عمل کرده است.

لطفا شما هم نظرتان را در این مورد ثبت کنید

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

۷۵ زندانی حزب اسلامی از زندان پلچرخی آزاد شدند

۷۵ زندانی حزب اسلامی از زندان پلچرخی آزاد شدند