تاریخ نشر: سنبله ۹, ۱۳۹۳

داعش دریک، قدمی تسلیحات بیولوژیکی

درجالیکه داعش سابق و دولت اسلامی  رو به روز مخوف ترو مرموز تر می شود  گزارش ها حاکی از آن است  که در لپ تاپی به غنیمت گرفته شده از داعش، اطلاعاتی درباره تسلیحات کشتار جمعی و بیولوژیک وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری افق،  به نقل از فارن پالیسی یک دستگاه لپ تاپ متعلق به تروریست های داعشی، حاوی اطلاعاتی درباره سلاح های کشتار جمعی و بمب های شیمیایی دارای ویروس طاعون 56401_767به دست ماموران امنیتی آمریکایی افتاده است.

این لپ تاپ توسط ابو علی یکی از فرماندهان مخالفان مسلح دولت سوریه موسوم به ارتش آزاد به نمایش درآمده و وی اعلام کرد که این لپ تاپ از نیروهای دولت اسلامی عراق و شام به دست آمده است.

این فرمانده ارتش آزاد در تشریح چگونگی به دست آوردن این لپ تاپ گفته که نیروهایش وارد یک ساختمان محل اختفا تروریست ها در استان ادلب در نزدیک مرز با ترکیه شدند، درحالی که داعشی ها از این ساختمان عقب نشینی کرده بودند.

ابو علی در ادامه مدعی شد که در این لپ تاپ 146 گیگا بایت اطلاعات در خود داشته که شامل 35347 فایل در 2367 پوشه بوده است.

در این لپ تاپ متون مشوق ایدئولوژی افراط گرایی، فیلم هایی از تمرینات در اردوگاه های نیروهای تکفیری، ویدئوهایی از سخنرانی های اسامه بن لادن و آموزش هایی درباره چگونگی ربودن خودرو و ساخت بمب وجود داشته است.

فارس پالیسی در ادامه این گزارش تصریح می کند که در این لپ تاپ اطلاعاتی درباره سلاح های بیولوژیک هم وجود داشته است و می افزاید: اسناد نشان می دهد که صاحب لپ تاپ یک دانشجوی تونسی بود که به داعش پیوسته است. وی دانشجوی شیمی در دانشگاهی در شمال تونس بوده است.

براین اساس، این تروریست تونسی تبار در اسنادی 19 صفحه ای به تحقیقاتی درباره سلاح های بیولوژیک پرداخته و در آن تحقیقاتی درباره ساخت سلاح های بیولوژیک از ویروس طاعون پس از آزمایش بر روی حیوانات مطرح شده است.

همچنین در این گزارش نتایجی از آزمایشات بیولوژیک بر روی موش ها وجود دارد.

پیش از این نیز بارها رسانه های بین المللی اخباری از سلاح های خطرناک کشتار جمعی ادر اختیار تروریست ها خبر داده بودند ولی امریکایی ها بدون توجه به این مسئله تنها دولت سوریه را به دلیل مقابله با تروریست ها تحت فشار قرار می داد.

خبرگزاری افق

داعش دریک، قدمی تسلیحات بیولوژیکی

داعش دریک، قدمی تسلیحات بیولوژیکی