تاریخ نشر: جدی ۱۰, ۱۳۹۶
افغانستان / خبرها / ورزش | نویسنده/ تهیه کننده: خبرگزاری افق

فدراسیون ورزشی دانشگاه‌های افغانستان و هند تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

فدارسیون ورزشی دانشگاه‌های افغانستان و هند تفاهم‌نامه ورزشی امضا کردند

فدارسیون دانشگاه‌های افغانستان و هند تفاهم‌نامه ورزشی امضا کردند.این تفاهم‌نامه را انستیتوت‌های گیتا و شورای تحصیلی کشور به نمانیدگی از دو کشور در هند به امضا رساندند.

طبق این تفاهم‌نامه مسابقات دوستانه ورزشی میان محصلین افغانستان و هند در رشته‌های مختلف ورزشی در هند انجام می‌شود.

در این تفاهم‌نامه آمده است که این دو نهاد به نمایندگی از دیگر دانشگاه‌های دو کشور در رشته‌های: فوتبال، والبیال،هندبال، بوکس و چندین رشته ورزشی دیگر همکاری می‌کنند.

مدت اعتبار این تفاهم‌نامه از آغاز سال ۲۰۱۸ میلادی برای یک‌سال درسی است. این تفاهم‌نامه با حضور منقوش الدین نسیمی رئیس و بنیان‌گذار فدراسیون ورزشی دانشگاه‌های کشور و سید اشرف امیری سکرترجنرال این فدراسیون با حضور طرف هندی آنکوش بانسال رییس گروپ انستیتوت های گیتا، مرسل محبوبی کاکر رییس اجراییه شورای تحصیلی افغانها در هندوستان نهایی شده است.

هند از جمله کشورهای است که در حوزه های گوناگون با دولت و مردم افغانستان در مقاطع و زمنیه های مختلف همکاری می‌کند.

هند برای هزاران دانشجوی افغان در دانشگاه‌های هند فرصت‌های تحصیلی مهیا کرده‌است و در حوزه‌های اقتصادی نیز جز معدود کشورهای منطقه است که بیشترین کمک‌ها را برای مردم افغانستان انجام داده است.

 

 

لطفا شما هم نظرتان را در این مورد ثبت کنید

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

فدراسیون ورزشی دانشگاه‌های افغانستان و هند تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

فدراسیون ورزشی دانشگاه‌های افغانستان و هند تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند