تاریخ نشر: قوس ۱۶, ۱۳۹۶
جهان / خبرها | نویسنده/ تهیه کننده: خبرگزاری افق

شورای امنیت سازمان ملل فردا در مورد بیت‌المقدس نشست اضطراری برگزار می‌کند

شورای امنیت سازمان ملل متحد اعلام کرده در مورد بیت‌المقدس فردا نشست اضطراری برگزار خواهد کرد.

جاپان که ریاست دوره‌ای شورای امنیت سازمان ملل را به عهده دارد اعلام کرده که این شورا فردا نشست اضطراری در مورد بیت‌المقدس برگزار خواهد کرد. پیش از این شماری از کشورهای عضو سازمان ملل خواستار برگزاری این نشست شده بودند.

این نشست به دنبال تصمیم دونالد ترامپ مبنی به رسمیت شناختن بیت‌المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل برگزاری می‌شود. ترامپ روز گذشته اعلام کرد که کشورش سفارت خود را از تل‌آویو به بیت‌المقدس شرقی انتقال می‌دهد و این شهر را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت می‌شناسد.

این تصمیم ترامپ با انتقادات دیگر کشورهای جهان مواجه شده و انتونیو گوترش، سرمنشی سازمان ملل اعلام کرد که با هرگونه تصمیم یک جانبه که صلح میان فلسطین و اسرائیل را به خطر بیندازد، مخالف است. وی تصریح کرده که این تعهد را از زمان آغاز کارش به عنوان دبیر کل سازمان ملل اعلام کرده است.

از سوی‌هم کشورهای اسلامی مخالفت خود با این تصمیم ترامپ را اعلام کرده‌اند.

کشورهای چون آلمان، فرانسه و انگلیس نیز در این مورد واکنش نشان داده و روسیه آن را تحریک آمیز عنوان کرده است. مسکو گفته این تصمیم ترامپ ممکن است اوضاع را بار دیگر متشنج کند.

لطفا شما هم نظرتان را در این مورد ثبت کنید

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

شورای امنیت سازمان ملل فردا در مورد بیت‌المقدس نشست اضطراری برگزار می‌کند

شورای امنیت سازمان ملل فردا در مورد بیت‌المقدس نشست اضطراری برگزار می‌کند