تاریخ نشر: قوس ۱۶, ۱۳۹۶
جهان / خبرها | نویسنده/ تهیه کننده: خبرگزاری افق

امریکا: عربستان «فورا» اجازه ورود کمک به یمن را بدهد

دونالد ترامپ رییس جمهور امریکا از عربستان سعودی خواسته که فورا اجازه ورود کامل کمک‌های بشردوستانه به یمن را بدهد.

رییس جمهور امریکا روز گذشته اعلام کرده که به دستیارانش هدایت داده تا با رهبران عربستان گفت‌وگو کند و اجازه ورود کامل آذوقه، آب، دارو و مواد سوختی را برای مردم نیازمند یمن، بگیرند. ترامپ تصریح کرده که این کار به دلایل بشردوستانه باید فورا انجام شود.

پیش از این ترزا می، نخست وزیر بریتانیا نیز در دیدار با رهبران عربستان از آنان خواسته بود تا جلو بروز فاجعه انسانی در یمن را بگیرند و شدت محاصره را در این کشور کاهش دهد.

ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی، علیه شبه‌نظامیان حوثی که پایتخت یمن را در اختیار دارند می‌جنگند و پس از پرتاب موشک از سوی یمن به ریاض، عربستان مرزهای زمینی، هوایی و دریایی یمن را بست.

از سوی‌هم سازمان ملل و سازمان‌های حقوق بشری نیز به عربستان در مورد وقوع یک فاجعه انسانی در یمن هشدار داده‌ و تأکید کرده که یمن با خطر بروز بدترین قحطی دنیا در ده‌های اخیر مواجه است. تخمین شده که هفت میلیون نفر در معرض قحطی قرار دارند.

تنش‌ها در یمن تا کنون هزاران کشته و زخمی برجا گذاشته و میلیون‌ها نفر را آواره کرده و هزاران تن دیگر را در خطر ابتلا به امراض مختلف قرار داده‌ است.

لطفا شما هم نظرتان را در این مورد ثبت کنید

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

امریکا: عربستان «فورا» اجازه ورود کمک به یمن را بدهد

امریکا: عربستان «فورا» اجازه ورود کمک به یمن را بدهد