تاریخ نشر: سنبله ۳, ۱۳۹۳
خبرها / منطقه | نویسنده/ تهیه کننده: رضا مهسا- کابل

فازجنگ امریکا با داعش وسعت پیدا می‌کند 

درحالی که حملات هوایی آمریکا به مواضع داعش در شمال عراق ادامه داشته، دولت اوباما مجموعه ای از گزینه‌های احتمالی را برای تحت فشار قرار دادن داعش در سوریه بررسی و ارزیابی می کند.

به گزارش افق به نقل از گاردین، یکی از گزینه‌های اولیه دولت اوباما  آموزش شبه نظامیان میانه رو سوری به همراه حمایت حملات هوایی احتمالی است.285390_986

مقام های آمریکایی به این مساله اذعان کرده اند که 93 حمله هوایی در عراق علیه مواضع داعش در 10 روز گذشته به تنهایی کافی نبوده و آنها مجبور خواهند شد تا برای شکست کامل داعش با آنها در سوریه نیز مقابله کنند.

دو مقام دولتی آمریکا تاکید کرده اند که گزینه مورد توجه این است که تیمی متشکل از شبه نظامیان میانه رو برای مقابله با داعش آموزش داده شوند که این گروه بیشتر از نیروهای نخبه و ویژه عملیاتی تشکیل خواهد شد.

مقام های پنتاگون اعلام کردند که هنوز در حال کار بر روی نحوه اجرای این برنامه آموزشی ، مکان اجرای آن و حمایت احتمالی این عملیات از سوی حملات هوایی به مواضع داعش در سوریه هستند.

معاون مشاور امنیت ملی آمریکا روز پنج شنبه در پاسخ به سئوالی درباره برخی گزارش‌ها مبنی بر اینکه احتمال دارد واشنگتن با بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه برای مقابله با داعش همکاری کند با طرح این اتهام که بشار اسد در ایجاد گروه تروریستی داعش نقش داشته است، این گزارش‌ها را رد کرد.

 خبرگزاری افق

فازجنگ امریکا با داعش وسعت پیدا می‌کند 

فازجنگ امریکا با داعش وسعت پیدا می‌کند