تاریخ نشر: قوس ۱۵, ۱۳۹۶

فساد گسترده در گمرک و چالش‌های امنیتی دغدغه بازرگانان هرات

شماری از بازرگانان هرات، از وجود فساد گسترده مالی در گمرگ و چالش‌های امنیتی در این ولایت ابراز نگرانی می‌کنند.

این بازرگانان امروز با برگزاری همایشی از حکومت خواسته‌اند تا گام‌های عملی در راستای از میان برداشتن فساد در گمرک‌های این ولایت بردارد.

بشیر احمد همکار، یک تن از بازرگانان هرات به خبرگزاری افق، گفت، شماری از کالاهای که از کشور ایران وارد این ولایت می‌شود به گونه قانونی محصول نمی‌شود. او از حکومت می‌خواهد که در زمینه جلوگیری از کالاهای قاچاقی به کشور گام‌های عملی بردارد.

در همین حال، مسئولان در اداره اتاق‌ تجارت و صنایع هرات نیز بر ضرورت جلوگیری از ورود کالای قاچاقی به این ولایت تاکید دارند.

سعد خطیبی، رییس این اتاق‌ به خبرگزاری افق، گفت که هم اکنون فساد در کل بنادر کشور به ویژه گمرک‌های هرات وجود دارد.

عبدالصبور غوریانی، آمر عمومی اداره گمرک هرات هر چند وجود فساد در این اداره را می‌پذیرد اما تاکید دارد که فساد گسترده در گمرک‌ این ولایت وجود ندارد.

پیشتر محمد اشرف غنی، رییس‌ جمهور کشور در سفرش به ولایت هرات نیز وجود فساد گسترده مالی و اداری در بنادر کشور به ویژه گمرک‌های هرات را تایید کرد.

در همین حال، تامین امنیت خواست دیگر بازرگانان هرات از حکومت است. محمد ایوب انصاری، فرمانده پلیس هرات در صحبت با خبرگزاری افق، گفت که پلیس این ولایت در راستای تامین امنیت بازرگانان تلاش خواهد کرد.

این گفته‌ها در حالی مطرح می‌شود که بارها بازرگانان هرات از وجود فساد گسترده در گمرک ابراز نگرانی کرده‌اند اما به نظر می‌رسد تاکنون این مشکل حل نشده است.

لطفا شما هم نظرتان را در این مورد ثبت کنید

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

فساد گسترده در گمرک و چالش‌های امنیتی دغدغه بازرگانان هرات

فساد گسترده در گمرک و چالش‌های امنیتی دغدغه بازرگانان هرات