تاریخ نشر: قوس ۱۵, ۱۳۹۶
جهان / خبرها | نویسنده/ تهیه کننده: خبرگزاری افق

سعد حریری نخست وزیر لبنان استعفایش را پس گرفت

سعد حریری نخست وزیر لبنان روز گذشته اعلام کرده که برای حفظ ثبات لبنان استعفایش را پس می‌گیرد.

حریری در جلسه روز گذشته کابینه لبنان استعفای خود را رسما پس گرفته است. او گفته که حفظ ثبات لبنان باید در اولویت قرار داشته باشد و کشورش باید از تنش‌های منطقه‌ای دور نگهداشته شود.

نخست وزیر لبنان حدود یک ماه قبل در ریاض پایتخت عربستان سعودی اعلام کرد که از نخست وزیری کشورش استعفا می‌دهد. وی حین اعلام استعفایش گفته بود که دخالت‌های ایران عامل بی‌ثباتی کشورش شده و تهران از طریق حزب‌الله در کشورهای منطقه تنش‌ ایجاد می‌کند و به دنبال منافع خود است.

رویترز گزارش داده که دولت ائتلافی آقای حریری، شامل نمایندگان حزب‌الله، توافق کرده که لبنان وارد تنش‌های منطقه‌ای نشود.

استعفای حریری در ریاض، منجر به ایجاد تنش‌های جدید در منطقه شد و برخی‌‌ها معتقد بودند آقای حریری بر خلاف خواسته خود در عربستان نگه داشته شده، اما نخست وزیر لبنان دو هفته قبل به کشورش بازگشت و استعفای خود را به میشل عون رییس جمهور لبنان سپرد.

رییس جمهور لبنان از حریری خواست تا فرصت دهد این استعفا را بررسی کند. به این ترتیب استعفای حریری به حالت تعلیق درآمد و سرانجام وی پذیرفت استعفایش را پس بگیرد.

لطفا شما هم نظرتان را در این مورد ثبت کنید

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

سعد حریری نخست وزیر لبنان استعفایش را پس گرفت

سعد حریری نخست وزیر لبنان استعفایش را پس گرفت