تاریخ نشر: قوس ۱۵, ۱۳۹۶
افغانستان / خبرها | نویسنده/ تهیه کننده: خبرگزاری افق

رییس جمهور غنی: فصل تازه روابط با ازبیکستان آغاز شده است

محمد اشرف غنی، رییس جمهور کشور می‌گوید که فصل تازه از روابط و همکاری‌ها به ویژه در عرصه اقتصادی، با ازبیکستان آغاز شده است.

وی شام گذشته در دیدار با شماری از سرمایه‌گذاران و تجاران افغانستان و ازبیکستان گفته است که افغانستان و ازبیکستان، دو کشور همکار و متحد دوام‌دار در آسیای میانه خواهند بود.

به گفته او، روی چندین  پروژۀ که امروز توافق شدند، یکی آن انتقال انرژی برق است که با تطبیق آن ۱۲ ولایت افغانستان از نور برق مستفید خواهند شد و انرژی قابل اطمینان را برای سرمایه‌گذاری فراهم می‌سازد.

غنی با اشاره به اهمیت ترانزیت میان دو کشور گفته است که تفاهم روی تطبیق پروژۀ خط آهن مزار شریف – هرات می‌تواند زمینۀ صادرات و اتصال منطقوی را فراهم کند.

وی افزوده که این یکی از پروژه‌های بزرگ ترانزیتی برای منطقه به حساب می‌آید که دو کشور روی تمویل و تطبیق آن با جدیت کار می‌کنند.

رییس جمهور غنی گفته است که خریداری‌ها از طریق دولت به دولت انجام می‌باید و زمینه‌های سرمایه‌گذاری برای بخش خصوصی فراهم خواهد شد.

لطفا شما هم نظرتان را در این مورد ثبت کنید

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

رییس جمهور غنی: فصل تازه روابط با ازبیکستان آغاز شده است

رییس جمهور غنی: فصل تازه روابط با ازبیکستان آغاز شده است