تاریخ نشر: قوس ۱۱, ۱۳۹۶

نمایشگاه آثار هنری «عصر تیموریان» در هرات برگزار شد

نمایشگاه دایمی آثار هنر مینیاتوری عصر تیموریان، امروز در قلعه اختیار الدین ولایت هرات به نمایش برگزار شد.

در این نمایشگاه، ۱۰۶ قطعه عکس از  آثار میناتوری کمال الدین بهزاد که از موزیم‌های جهانی گردآوری شده‌اند، به علاقمندان هنر مینیاتوری به نمایش گذاشته شدند.

مایکل بری، محقق آمریکایی که بیش از ۴۰ سال بالای آثار مینیاتوری استاد کمال الدین بهزاد کار کرده؛ به خبرگزاری افق گفت، آثار استاد کمال الدین بهزاد با تکنالوژی پیشرفته مطابق معیارهای جهانی عکس برداری و سپس  بر روی فلز حک و با یک لایحه براق محافظت شده در این نمایشگاه، به نمایش گذاشته شده‌اند.

همچنان آریا رئوفیان، رییس اطلاعات و فرهنگ هرات به خبرگزاری افق گفت: «نمایش این آثار در هرات سبب تقویت وابستگی‌های عاطفی و هنری بین فرزندان هرات و آنانی که دور از این سرزمین زندگی می‌کنند، می‌شود».

محمد آصف رحیمی، والی هرات نیز به خبرگزاری افق گفت که هم اکنون مرحله جدیدی ازسرمایه گذاری درعرصه فرهنگ در این ولایت آغاز شده است.

کمال الدین بهزاد، بنیان‌گذار هنر مینیاتوری در جهان شمرده می‌شود. او در سال ۸۳۴ هجری شمسی در ولایت هرات دیده به جهان گشود. آثار هنری کمال الدین بهزاد در جهان شهرت خاص دارد.

لطفا شما هم نظرتان را در این مورد ثبت کنید

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

نمایشگاه آثار هنری «عصر تیموریان» در هرات برگزار شد

نمایشگاه آثار هنری «عصر تیموریان» در هرات برگزار شد