تاریخ نشر: عقرب ۱, ۱۳۹۶
جهان / خبرها / فرهنگ و هنر | نویسنده/ تهیه کننده: خبرگزاری افق

آخرین نقاشی چرچیل چوب حراج می‌خورد

آخرین نقاشی که «وینستون چرچیل» کشیده، به فروش گذاشته می شود.

به گزارش افق، «تلگراف» نوشت: «وینستون چرچیل» سیاستمدار انگلیسی که بیشتر او را با سمت نخست وزیری و پیروزی در جنگ جهانی دوم به یاد می‌آورند، هنرمندی پرکار بود که حدود ۵۴۴ تابلو خلق کرده است.

آخرین اثری که او پیش از مرگ او در سال ۱۹۶۵ کشیده، به زودی حراج می شود. «چرچیل» نقاشی کشیدن را از دهه سوم عمرش اش آغاز کرد و این هنر بعدها تبدیل به بخش جداناشدنی زندگی اش شد.

او در آخرین نقاشی اش «خاص ترین نقطه جهان» که برکه ماهی های سرخ در خانه «چارتوِل» خود بوده را به تصویر کشیده است. او این نقاشی را به «ادموند موری» محافظ شخصی خود که ۱۵ سال به او خدمت کرده و سه پایه و قلم را برایش آماده می کرد، هدیه داد. این اثر از آن سال در خانواده «موری» ماند و حال در حراجی «ساتبی» به معرض فروش گذاشته می شود.

این نقاشی پیش از این در هیچ نمایشگاهی دیده نشده و ارزش آن بیش از ۸۰ هزار پوند تخمین زده شده است.

در سال ۲۰۱۴ نقاشی بزرگترین از «چرچیل» با همین سوژه که به دخترش «ماری» تعلق داشت، به قیمت یک میلیون و ۸۰۰ هزار پوند به حراج رفت.

هیچ یک از نقاشی های این سیاستمدار انگلیسی در طول عمرش به فروش نرسید. نقاشی «برکه ماهی های سرخ در چارتول» روز ۲۱ نوامبر در حراجی هنر مدرن و پس از جنگ بریتانیای «ساتبی» به فروش گذاشته می شود.

«وینستون لئونارد اسپنسر چرچیل» (۱۹۶۵ـ ۱۸۷۴) سیاست مدار و نویسنده ای انگلیسی بود که بین سال های ۱۹۴۰ تا ۱۹۴۵ در طول جنگ جهانی دوم و بار دیگر بین سال های ۱۹۵۱ تا ۱۹۵۵ نخست وزیر انگلستان بود.

او افسر ارتش انگلیس نیز بود. «چرچیل» در سال ۱۹۵۳ برنده نوبل ادبیات شد. مجله «تایم» در سال ۱۹۴۹، او را به عنوان مرد نیمه اول قرن بیستم انتخاب کرد.

 

آخرین نقاشی چرچیل چوب حراج می‌خورد

آخرین نقاشی چرچیل چوب حراج می‌خورد