تاریخ نشر: میزان ۲۷, ۱۳۹۶

میوه‌های خشک هرات از طریق دهلیز هوایی به هند ارسال می‌شود

مسئولان در اداره اتاق‌های تجارت و صنایع هرات، از تلاش‌ها در زمینه ارسال محموله‌های میوه‌های خشک از طریق دهلیز هوایی به هند اطمینان می‌دهند.

سعد خطیبی، رییس این اتاق‌ها در صبحت با خبرگزاری افق گفت که در آینده نزدیک میوه‌های خشک از طریق دهلیز هوایی به کشور هند ارسال می‌شود.

بسته بندی معیاری میوه‌های خشک از پیش‌‍شرط‌های دولت هند برای صادرات میوه‌های صادراتی کشور گفته می‌شود. رییس این اتاق‌ها نیز بر ضرورت انتقال میوه‌های خشک از طریق دهلیز هوایی به هند سخن می‌زنند.

پسته، بادام، زعفران و گیاه‌های درمانی از کالاهای شمرده می‌شود که از طریق دهلیز هوایی، از میدان هوایی هرات به هند انتقال خواهد یافت.

مسئولان در اداره زراعت و مالداری هرات نیز بر ضرورت انتقال میوه‌های خشک از طریق دهلیز هوایی به هند تاکید دارند. عبدالصبور رحمانی، رییس این اداره به خبرگزاری افق گفت که حکومت باید تسهیلات لازم برای صادرات میوه‌های خشک هرات فراهم سازد.

در این میان، جیلانی فرهاد، مسئول مطبوعاتی دفتر والی هرات در صبحت با خبرگزاری افق گفت که اداره محلی این ولایت از هیچ تلاشی در زمینه ارسال محموله‌های میوه‌های خشک از طریق دهلیز هوایی به هند دریغ نخواهد کرد.

این گفته‌ها در حالی مطرح می‌شود که قرار بود که نخستین محموله میوه‎های خشک و داروهای طبی هرات در ماه سنبله از طریق دهلیز هوایی به هند ارسال شود اما تاکنون این روند بنابر مشکلاتی آغاز نشده است.

میوه‌های خشک هرات از طریق دهلیز هوایی به هند ارسال می‌شود

میوه‌های خشک هرات از طریق دهلیز هوایی به هند ارسال می‌شود