تاریخ نشر: اسد ۱۳, ۱۳۹۳
افغانستان / خبرها | نویسنده/ تهیه کننده: بهنود امید- بامیان

ممانعت گشت و گذار موترسایکل در ولایت غزنی

پس از شدت گرفتن حملات طالبان با استفاده از موترسایکل و هدف قرار دادن کارمندان ملکی و نظامی توسط این گروه؛ مقام های امنیتی غزنی گشت و گذار موترسایکل در این ولایت را ممنوع کردند.n00079753-b

مخالفین مسلح موترسایکل سوار در داخل شهر غزنی نیروهای امنیتی و کارمندان دولتی را هدف قرار داده و با موترسایکل های شان فرار میکنند.

ولایت عزنی از ولایات ناامن افغانستان می باشد که مخالفین مسلح حتی در داخل شهر تاسیسات دولتی و نیروهای امنیتی را هدف قرار میدهند.

اسدالله انصافی آمر امنیت فرماندهی پولیس غزنی میگوید تصمیم ممنوعیت گشت و گذار موترسایکل از سوی مرکز هماهنگی نیروهای امنیتتی گرفته شده است.

وی میگوید طالبان مسلح با استفاده ازموترسایکل ها وتفنگچه بدون صدا دست به ترور افراد نظامی وملکی در داخل شهر می زنند که بعد از انجام حمله  به سادگی با استفاده ازموترسایکل فرار میکنند.

انصافی افزود:” به زودی تصمیم گرفته خواهد شد تا اسناد ازسوی حکومت محلی برای شهروندان این ولایت توزیع شود تا درمواقع خاص ازآن استفاده نمایند”.

گفتنی است والی غزنی پیش از این در مصاحبه با رسانه ها گفته بود طالبان تحت فشار قومندانان شان قرار داشته و از او اجازه انجام حملات راکتی در داخل شهر غزنی را گرفته اند.

سال گذشته نیز گشت و گذار موترسایکل در ولایت غزنی ممنوع شده بود که گروه طالبان در واکنش به آن چندین مکتب را مسدود کردند.

بهنود امید- بامیان

ممانعت گشت و گذار موترسایکل در ولایت غزنی

ممانعت گشت و گذار موترسایکل در ولایت غزنی