تاریخ نشر: اسد ۲۲, ۱۳۹۶

احداث ۸۴ سبزخانه در ولایت بادغیس

وزارت زراعت و مالداری اعلام کرده که به منظور حمایت بیشتر از دهقانان مناطق محروم کشور، پروژه بزرگ انکشاف زراعت که یک بخش آن تطبیق سبزخانه‌ها در ولایت بادغیس است، تطبیق می‎کند.

دفتر مطبوعاتی وزارت زراعت با انتشار خبرنامه‎ای گفته است که این پروژه به هزینه ۶۶٫۵ میلیون افغانی از بودجه این وزارت توسط برنامه رشد زراعت وانکشاف روستایی CBARD که از برنامه‎های فعال‌اش است، عملی می‎شود.

بر اساس خبرنامه، بخشی از این پروژه اعمار ۸۴ سبزخانه است که در چهار ولسوالی (قادس، جوند، بالامرغاب وغورماچ) تطبیق می‏شود؛ از این میان ۲۴ سبزخانه در ولسوالی قادس، ۱۲ سبزخانه در ولسوالی جوند، ۳۶ سبزخانه در ولسوالی بالامرغاب و ۱۲ سبزخانه در ولسوالی غورماچ احداث می‏شود.

وزیر زراعت در سفری که سه ماه قبل به ولایت بادغیس داشت وعده کرده بود که برای انکشاف اقتصاد دهقانان و بهبود زندگی آنان، پروژه‎های پرعاید و زودثمر زراعتی را عملی می‌کند.

وزارت زراعت، هدف از تطبیق این پروژه‏ها را ایجاد زمینه کار و فراهم‌سازی عاید مناسب، قابل ملاحظه و راهکار مناسب برای مبارزه با کشت کوکنار در این ولایت عنوان کرده است.

لطفا شما هم نظرتان را در این مورد ثبت کنید

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

احداث ۸۴ سبزخانه در ولایت بادغیس

احداث ۸۴ سبزخانه در ولایت بادغیس