تاریخ نشر: سرطان ۱, ۱۳۹۳
افغانستان / خبرها / ویژه ها | نویسنده/ تهیه کننده: خبرگزاری افق

مدارک تخلف امرخیل ریس دارالاانشاء کمیسیون انتخابات در اختیار رسانه ها قرار گرفت

یکی از اعضاء تیم اصلاحات و همگرایی به رهبری ˈعبدالله عبدالله ˈ از نامزدهای دور دوم انتخابات ریاست جمهوری افغانستان مدارک تقلب سازمان یافته رییس دبیرخانه کمیسیون انتخابات را در اختیار رسانه ها قرار داد.

 امرخیل ریس دارالاانشاء  کمیسیون انتخابات افغانستان

امرخیل ریس دارالاانشاء کمیسیون انتخابات افغانستان

به گزارش افق، ˈارسلاˈ امروز یکشنبه در کنفرانس مطبوعاتی در کابل به خبرنگاران گفت: مدارک زیادی از تقلب سازمان یافته ˈامرخیلˈ رییس دبیرخانه کمیسیون انتخابات و مقامات دولتی در اختیار دارند که به نفع ˈاشرف غنی احمدزیˈ نامزد دیگر دور دوم انتخابات ریاست جمهوری افغانستان کار می کند.

ˈارسلاˈ گفت وگوی تلفنی ˈامرخیلˈ با یکی از اعضاء تیم انتخاباتی ˈاشرف غنی احمدزیˈ را پخش کرد که حکایت از تقلب در انتخابات به نفع اشرف غنی احمدزی دارد.

وی گفت: در طی روزهای آینده مدارک دیگری را در اختیار رسانه ها قرار خواهد داد و بخش های دیگری از تقلب سازمان یافته دولت و کمیسیون انتخابات به نفع ˈاشرف غنی احمدزیˈ را افشاء خواهد کرد.

عبدالله عبدالله پس از آنکه ادعا کرد رییس دبیرخانه کمیسیون انتخابات در تقلب سازمان یافته علیه تیم وی دست دارد رابطه خود را با کمیسیون انتخابات به حالت تعلیق درآورد و هشدار داد درصورتی که به خواسته های آنان رسیدگی نشود نتایج انتخابات را نخواهد پذیرفت.

از روز گذشته ( شنبه) و امروز (یکشنبه) طرفداران تیم انتخاباتی عبدالله عبدالله در کابل پایتخت و برخی از شهرهای افغانستان در اعتراض به تقلب در دور دوم انتخابات دست به تظاهرات زده و خواهان رسیدگی به تخلفات انتخاباتی شدند.

مدارک تخلف امرخیل ریس دارالاانشاء کمیسیون انتخابات در اختیار رسانه ها قرار گرفت

مدارک تخلف امرخیل ریس دارالاانشاء کمیسیون انتخابات در اختیار رسانه ها قرار گرفت