تاریخ نشر: جوزا ۸, ۱۳۹۶

کمیسیون تدارکات قرار داد ۲۴ پروژه دولتی را منظور کرد

کمیسیون تدارکات ملی افغانستان امروز(دوشنبه) قرارداد ۲۴ پروژه را به ارزش ۱ میلیارد و ۸۹۸ میلیون افغانی منظور کرد.

ارگ ریاست جمهوری با پخش خبرنامه‌ای گفته است که کار اسفالت سرک اندخوی – قرغان ولایت فاریاب، عرضه خدمات صحی در ولایت‌های قندهار، ارزگان،هلمند،فراه،نورستان،تامین امنیت چهار میدان هوایی بین المللی در شهرهای بزرگ و ایجاد باغچه‌های خانگی با تنظیم سیستم آبیاری قطره‌ای در هفده ولایت کشور شامل این قراردهای منظور شده می‌باشند.

درجلسه کمیسیون تدارکات ملی که به ریاست محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان امروز در ارگ برگزار شد، پروژه ساخت بند برق « سوختوک» ولایت دایکندی را به دلیل موجودیت عوارض تخنیکی این پروژه منظور نکرد و رییس جمهوری از مسؤلان ذیربط خواست تا این پروژه را مورد بررسی مجدد قرار دهد.

کمیسیون ملی تدارکات در جلسه امروز همچنان در مورد پروژه سرک کامه نوآباد – سنگرسرای ولایت ننگرهار نیز فیصله کرد که موضوع ارائه اطلاعات نادرست توسط شرکت مسؤل ساخت این سرک از سوی وزارت فواید عامه باید به گونه‌ی همه جانبه بررسی شود.

در جلسه کمیسیون تدارکات ملی فیصله شده است که شرکت مسؤل ساخت سرک کامه – سنگرسرای ولایت ننگرهار به دلیل تبانی، جعل و کتمان حقایق تحت تعقیب عدلی و قضایی قرار گرفته و جواز فعالیت آن مطابق قوانین نافذه لغو شود.

کمیسیون تدارکات ملی از آغاز شکل گیری حکومت وحدت ملی به گونه متواتر از سوی رییس جمهور رهبری می‌شود و تنها این کمیسیون صلاحیت واگذاری قراردادی‌های دولتی را به شرکت‌های خصوصی دارد.

 

کمیسیون تدارکات قرار داد ۲۴ پروژه دولتی را منظور کرد

کمیسیون تدارکات قرار داد ۲۴ پروژه دولتی را منظور کرد