تاریخ نشر: جوزا ۱۵, ۱۳۹۳
افغانستان / جهان / خبرها | نویسنده/ تهیه کننده: خبرگزاری افق

پیروزی بشار اسد در انتخابات ریاست جمهوری سوریه

بشار اسد رییس جمهور دو دور گذشته‌ی سوریه  با کسب اکثریت آراء در انتخابات ریاست جمهوری این کشور به پیروزی رسید و برای بار سوم رییس جمهور این کشور شد جهاد الحام.

به گزارش سرویس بین‌الملل افق، جهاد الحام، رییس مجلس سوریه اعلام کرده است که بشار اسد با کسب 10319723 رأی، برابر با  88.7 درصد از کل آراء به سمت ریاست جمهوری انتخاب شده است.

بشار اسد با همسرش در روز  رای دهی حاضر شد.

بشار اسد با همسرش در روز رای دهی حاضر شد.

وی هم چنان گفته است که حسن عبدالله النوری، با کسب 500279 رأی برابر با 4.3 آراء وماهر عبدالحافظ حجار با 390301 رای برابر با 3.1 درصد آراء پس از بشار اسد قرار گرفته‌اند.

دادگاه عالی سوریه پیش از این میزان مشارکت در انتخابات سوریه را  73.42 درصد اعلام کرده بود. تعداد کل واجدین شرایط در انتخابات سوریه 15840575 نفر بوده که از این تعداد، 11634412 نفر در انتخابات شرکت کرده‌اند.

از میان آرای اخذ شده 442108 رأی باطل بوده است.

بیش از 9600 حوزه رای‌گیری ساعت 7:00 صبح سه شنبه به وقت محلی در بخش‌های تحت کنترل دولت در سوریه گشایش یافت.

بشار اسد، رییس جمهور سوریه، که برای سومین دوره ریاست جمهوری خود نامزد شده بود با ماهر عبدالحافظ حجار نماینده حلب در پارلمان، و نیز حسن عبدالله النور، قانون گذار پارلمان از دمشق، رقابت کرد.

دمشق با وجود ادامه خشونت و ناآرامی‌های ناشی از اختلافات داخلی و جنگ‌های مسلحانه بر برگزاری انتخابات ریاست جمهوری پافشاری کرده است.

سوریه از کشورهای عربی است بیش از دوستال است گرفتار بحران‌ و اختلافات داخلی بوده و بر اساس گزارش‌های منتشر شده، در بحران سوریه از مارس 2011 میلادی تاکنون بیش از 160 هزار نفر کشته شده‌اند.

پیروزی بشار اسد در انتخابات ریاست جمهوری سوریه

پیروزی بشار اسد در انتخابات ریاست جمهوری سوریه