تاریخ نشر: حوت ۱۳, ۱۳۹۵

کاندوم‌های هوشمند با قیمت ۷۳ دالر وارد بازار می‌شود

یک شرکت بریتانیایی تا پایان سال جاری میلادی «کاندوم هوشمند» را به بازار عرضه خواهد کرد.

به گزارش افق، این کاندوم در واقع کاندوم نیست بلکه حلقه‌ای است که در انتهای کاندوم قرار می‌گیرد و مجهز به نانو چیپ برای جمع‌آوری اطلاعات است.

به گفته شرکت سازنده «اولین کاندوم هوشمند دنیا» بسیار راحت ضد آب و سبک است و بارها و بارها می‌توان از آن استفاده کرد و می‌توان آنرا با مواد شوینده شست و تمیز کرد.

این کاندوم میزان کالری مصرفی در حین رابطه جنسی، مدت دفعات و سرعت رابطه جنسی، پوزیشن‌های رابطه، دمای پوست و چند عامل دیگر را اندازه‌ گرفته و آن‌را از راه بلوتوث به تلفن مصرف کننده می‌فرستد.

علاوه بر این، این کاندوم به مصرف‌کننده درباره وجود عفونت‌های آمیزشی مثل کلامیدیا و سیفیلیس هم اطلاع می‌دهد. این حلقه «فیلتر آنتی بادی» دارد که وقتی در معرض پروتئین‌ها یا آنتی‌ژن‌ عفونت‌های آمیزشی قرار می‌گیرد، هشداری را به تلفن مصرف‌کننده ارسال می‌کند.

بی بی سی در این گزارش خود آورده است  که شرکت سازنده همچنین مدعی است که این اطلاعات کاملا محرمانه و ناشناس می‌مانند اما اگر کسی بخواهد می‌تواند آمار و ارقام خود را با دیگر مصرف‌کنندگان در سراسر دنیا مقایسه کند.

این حلقه حتی یک پورت مایکرو یو‌اس‌بی ‘ دارد که می‌توان آن را به کامپیوتر یا برق وصل کرد؛ شارژ آن یک ساعت طول می‌کشد و با هر بار شارژ می‌توان از آن ۶ تا ۸ ساعت استفاده «فعال» کرد.

تاکنون صد هزار نفر پیش از عرضه به بازار، برای خرید کاندوم هوشمند ثبت نام کرده‌اند.

قیمت این کاندوم فعلا شصت پوند (تقریبا ۷۳ دلار) است.

کاندوم‌های هوشمند با قیمت ۷۳ دالر وارد بازار می‌شود

کاندوم‌های هوشمند با قیمت ۷۳ دالر وارد بازار می‌شود