تاریخ نشر: دلو ۲۸, ۱۳۹۵
افغانستان / خبرها / ویژه ها | نویسنده/ تهیه کننده: خبرگزاری افق

متخلفان انتخابات پارلمانی مورد تعقیب عدلی قرار می‌گیرند

شاه حسین مرتضوی معاون سخنگوی رییس جمهور می‌گوید که براساس قانون جدید انتخابات، تمام افرادی که در جریان انتخابات آینده مرتکب تخلف، فساد و یا به تخطی از قانون شوند از تعقیب عدلی معاف نبوده و به گونه‌ی جدی مورد پیگرد عدلی قرار می‌گیرند.

معاون سخنگوی رییس جمهور در کنفرانس خبری امروز (پنجشنبه) که در مورد سفر رییس جمهور به آلمان جزئیات ارایه می‌کرد گفت که حکومت در آوردن اصلاحات در نظام انتخاباتی مصمم بوده و گام‌های جدی را در راستای برگزاری یک انتخابات شفاف و روشن برخواهد داشت.

به گفته آقای مرتضوی شام روز گذشته نیز جلسه‌ی با حضور رییس جمهور، اعضای کمیسیون انتخابات و نمایندگان کشورهای خارجی برگزار شده و روی چالش‌های فراروی انتخابات و منابع تمویل آن بحث و گفتگو کرده‌اند.

به گفته معاون سخنگوی رییس جمهور؛ در این جلسه یک کمیته کاری متشکل از کمک کننده‌های خارجی نیز ایجاد شده  تا روند چگونگی تمویل پروسه انتخابات و ارایه کمک‌های تخنیکی به این پروسه را بررسی کند.

براساس گفته‌های این سخنگوی ریاست جمهوری قرار است تا اول حمل سال آینده پلان و تقسیم بندی زمانی روند انتخابات پارلمانی و شوراهای ولسوالی نهایی و اعلام شود.

Displaying ۱ نظر
نظرشما چیست؟
  1. […] متخلفان انتخابات پارلمانی مورد تعقیب عدلی قرار می‌گیر… […]

متخلفان انتخابات پارلمانی مورد تعقیب عدلی قرار می‌گیرند

متخلفان انتخابات پارلمانی مورد تعقیب عدلی قرار می‌گیرند