تاریخ نشر: دلو ۲۸, ۱۳۹۵
افغانستان / خبرها / ویژه ها | نویسنده/ تهیه کننده: خبرگزاری افق

صبغت الله مجددی: من در مقابل شوروی اعلام جهاد کردم فراموش نکنید

صبغت الله مجددی یکی از رهبران جهادی و رهبر حزب نجات ملی افغانستان امروز در محفلی به مناسبت خروج ارتش شوروی از افغانستان گفت که به پایان عمرش رسیده و او جهاد را در مقابل ارتش شوروی اعلام کرده بود و خدمت‌اش در دوره جهاد فراموش نشود.

صبغت الله مجددی این سخنان را امروز در محفل گرامی‌داشت از سالروز خروج ارتش شوروی از افغانستان که توسط شورای حراست و ثبات و شورای احزاب جهادی و ملی برگزار شد بیان کرد.

آقای مجددی که به مشکلی در حالی که پسرش از زیرباوزانش گرفته بود در جایگاه سخنرانان این محفل آمد با حسرت از گذر عمر و پیری خویش یاد کرد و کارنامه مجاهدین را توصیف کرده و گفت : « از من نام و نشانی باقی نمانده و چند روزی نیز از پایان عمرم باقی نمانده است. وقتی ارتش شوروی به افغانستان هجوم آورد، مردم منظر بودند که کسی پیدا شود که اعلام جهاد کند و فردی که اعلام جهاد کرد صبغت الله مجددی بود».

آقای مجددی پس از این گفت که از مردم افغانستان می‌خواهم خدمات دوران جهاد من را فراموش نکنند.

صبغت الله مجددی از رهبران معروف جهادی و اولین رییس جمهور دولت اسلامی مجاهدین پس از پیروزی  مجاهدین است که پس از چندماه ریاست این حکومت از قدرت کنار رفت و از این جهت محبوبیتی را در میان مجاهدین دارد.

آقای مجددی از یک سال گذشته به علت کهولت سن بیمار می‌باشد و در اکثر محافل رسمی از او به عنوان یک ریش‌سفید محترم دعوت می‌گردد.

صبغت الله مجددی: من در مقابل شوروی اعلام جهاد کردم فراموش نکنید

صبغت الله مجددی: من در مقابل شوروی اعلام جهاد کردم فراموش نکنید