تاریخ نشر: میزان ۲۶, ۱۳۹۵
افغانستان / خبرها / ویژه ها | نویسنده/ تهیه کننده: آصف دادگر

رییس جمهور: در کار کمیته گزینش مداخله نشود

رییس جمهو غنی امروز دوشنبه در دیداری که با اعضای کمیته‌ی گزینش داشته اعلام کرده است که کار این کمیته، باید به صورت شفاف و بدون مداخله سیاسی انجام شود.

14697355_554239821448408_996905730_o

ارگ ریاست جمهوری با نشر خبرنامه‌ ای گفته است که رییس جمهور غنی در این دیدار به اعضای کمیته‌ی گزینش گفته است که هیچ نوع مداخله در روند کاری این کمیته، پذیرفتنی نیست.

آقای غنی گفته است که انتخاب کاندیدان باید به صورت شفاف و از طریق مصاحبه، در حضور داشت نمایندگان ارگان‌های مربوطه انجام شود.

رییس جمهور تصریح کرده است:« مداخله در روند کاری کمیته‌ی گزینش جرم است.»

جاوید ریشیدی رییس کمیته گزینش در این دیدار به رییس جمهور اطمینان داده است که کار کمیته‌ي گزینش با شفافیت پیش می‌رود و هیچ مداخله در امور این کمیته نشده است.

آقای رشیدی همچنان گفته است که کمیته گزینش روی اسناد کاندیدان کار می‌کند و بر بنیاد معیارها و طرزالعمل‌های مشخص لیست کاندیدان، نهایی می‌شود.

اعضای کمیته‌ی گزینش در این دیدار گفته اند که تمام جلسات شان علنی است و ناظران نهادهای ذیربط و رسانه‌ها نیز حضور دارند.

بر بنیاد خبرنامه‌ی ارگ، رییس جمهور غنی از این کمیته خواسته است که کار شان را با شفافیت کامل انجام دهند تا مردم بالای کمیسیون‌های انتخابات و شکایات انتخاباتی اعتماد نمایند.

رییس جمهور به اعضای کمیته‌ی گزینش اطمینان داده است که از استقلالیت کمیته حمایت می‌کند.

این در حالی است که اصلاح نظام انتخاباتی و برگزاری انتخابات بارها برای حکومت وحدت ملی مشکل ساز شده است و با آغاز کار کمیته‌ی گزینش انتظار می‌رود روند اصلاح نظام انتخاباتی نیز سرعت بگیرد.

رییس جمهور: در کار کمیته گزینش مداخله نشود

رییس جمهور: در کار کمیته گزینش مداخله نشود