تاریخ نشر: میزان ۲۶, ۱۳۹۵
افغانستان / خبرها / ویژه ها | نویسنده/ تهیه کننده: خبرگزاری افق

باج‌گیری طالبان از کارکنان صحی در ولایت غور

طالبان در ولایت غور  به کارکنان صحی هشدارد داده اند که ده فیصد از معاش شان را به آنها بپردازند و در غیر آن فعالیت های شان را به مشکل مواجه می‌سازند.

n00108217-b

این اخطار توسط نامه‌ی از سوی طالبان در ولسوالی تولک ولایت غور داده شده و به کارمندان صحی هشدار داده اند که از این پس، ده درصد از معاش شان را به آنها بپردازند و نیز در مورد فعالیت های صحی با آنها مشوره کنند.

به نقل از رادیو آزادی، میرویس سهیل یکی از داکتران کلینک ولسوالی تولک، این خبر را تایید کرده و گفته است که این تهدید فعالیت کارمندان صحی را در این ولسوالی به چالش مواجه می‌سازد.

اما تاج محمد تقوا ولسوال تولک ضمن تایید این هشدار طالبان گفته است که آنها در این ولسوالی نفوذ بیشتر ندارند و نمی توانند مشکلی را برای فعالیت کارمندان صحی به وجود آورند.

این مقام دولتی گفته است که تلاش خواهد کرد این مشکل را در همکاری با بزرگان قومی حل کند.

غور از ولایت‌های کوهسانی در شمال غرب کشور است که طالبان در نزدیکی مرکز این ولایت فعالیت دارند.

طالبان در جریان یک سال گذشته در غور  به سنگ‌سار کردن زنان، گروگان‌گیری و کشتار غیر نظامیان برداخته اند.

طالبان درحالی خواسته اند که در ولسوالی تولک از کارمندان صحی باج بگیرند که این ولسوالی ۱۳۰ کیلومتر به طرف غرب شهر فیروز کوه مرکز این ولایت قرار دارد.

لطفا شما هم نظرتان را در این مورد ثبت کنید

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

باج‌گیری طالبان از کارکنان صحی در ولایت غور

باج‌گیری طالبان از کارکنان صحی در ولایت غور