تاریخ نشر: میزان ۲۴, ۱۳۹۵
افغانستان / خبرها / ویژه ها | نویسنده/ تهیه کننده: خبرگزاری افق

معاون ریاست جمهوری: هزاران داعشی درحال انتقال به شمال افغانستان هستند

عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری افغانستان می‌گوید که پروژه انتقال هزاران داعشی به شمال افغانستان از سوی برخی حلقات داخلی و خارجی در حال عملی شدن است.

%d8%af%d9%88%d8%b3%d8%aa%d9%851

آقای دوستم که برای تصفیه برخی مناطق شمال افغانستان به فاریاب سفر کرده گفته است که قرار است نزدیک به ۷۵۰۰ داعشی در شمال کشور جابجا شوند.

به گفته او، در میان این  جنگجویان اتباع چچینی، ازبیکستانی و تاجیکستانی اند که از آسیای میانه در کشور های عراق، سوریه، لبنان و لیبیا در صف داعش فعالیت دارند و مى‌خواهند تا ماه حمل سال آینده به شمال افغانستان انتقال داده شوند.

به گفته جنرال دوستم، انتقال داعشیان تاجیکستانی، ازبیکستانی و چچینی از کشورهای سوریه، عراق و لبنان در شمال افغانستان یک پروژه است اما اینکه به چه منظور و از کجا وارد شمال مى‌شوند و در پی این پروژه چه هدفى نهفته است، معلوم نیست.

معاون اول ریاست جمهوری افغانستان از مسوولان امنیتی و نیز جنگجویان مردمی در شمال خواست تا برای مقابله با داعش آمادگی داشته باشند.

به گفته جنرال دوستم یکی از دلایل سقوط ساحات و ولسوالی‌ها اینست که پوسته‌ها و تجهیزات نظامی خرید فروش می‌شوند؛ تانک، پیکا و مهمات هر کدام در بدل پول مشخص به مخالفان واگذار می‌شود.

دوستم گفته است که علت سقوط ولسوالی غورماچ را بررسی و عاملان آنرا گرفتار خواهد کرد.

او قول داده به هرشکل ممکن این ولسوالی را از وجود طالبان پاکسازی خواهد کرد.

پیش از این گفته می‌شد که آقای دوستم برای کمک به نیروهای امنیتی به ولایت قندوز سفر می‌کند اما مشخص شد که به فاریاب رفته است.

لطفا شما هم نظرتان را در این مورد ثبت کنید

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

معاون ریاست جمهوری: هزاران داعشی درحال انتقال به شمال افغانستان هستند

معاون ریاست جمهوری: هزاران داعشی درحال انتقال به شمال افغانستان هستند