تاریخ نشر: میزان ۲۱, ۱۳۹۵
افغانستان / خبرها / ویژه ها | نویسنده/ تهیه کننده: خبرگزاری افق

۲۵۵ دانشجوی افغان برای ادامه تحصیل به روسیه می روند

مقامات سفارت روسیه در کابل می گویند که به زودی ۲۵۵ دانشجوی افغان که در امتحانات بورسیه این کشور نمرات کافی گرفته اند به زودی به این کشور جهت ادامه تحصیل اعزام می شوند.14647365_1294085760610388_384629377_o
در مراسمی که روز سه شنبه به همین مناسبت در سفارت روسیه برگزار شده بود سفیر روسیه از ادامه همکاری های کشورش در بخش های آموزشی با افغانستان سخن گفت.
الکساندر مانتیسکی سفیر روسیه در کابل به خبرنگاران گفت که روسیه امیدوار است که افغانستان کشوری پیشرفته، توسعه یافته و عاری از تروریزم باشد.
به گفته او، روسیه تلاش می کند تا متخصصان مسلکی برای افغانستان تربیت کند.
به گفته او، در سال جاری ۲۵۵ بورسیه برای دانشجویان افغان از سوی روسیه اختصاص داده شده است.
او گفت که همچنان هم اکنون صدها نفر ازدانشجویان افغان در دانشگاه های خصوصی روسیه مشغول به تحصیل هستند.
سفیر روسیه همچنان گفت که شماری از مقامات افغان و تحلیل گران سیاسی بارها گفته اند که روسیه با طالبان رابطه دارد و افغانستان را میدان جنگ کشورش با امریکا انتخاب کرده است که این تحلیل ها غیر واقعی هستند.
با این حال شکریه نوری از مسوولان وزارت تحصیلات عالی افغانستان از همکاری های روسیه در بخش های آموزشی تقدیر کرد و گفت که روسیه دوست نزدیک افغانستان است.
او گفت که وزارت تحصیلات عالی به دانشجویانی که از طریق بورسیه به روسیه می روند، ماهانه کمک می کند.

لطفا شما هم نظرتان را در این مورد ثبت کنید

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

۲۵۵ دانشجوی افغان برای ادامه تحصیل به روسیه می روند

۲۵۵ دانشجوی افغان برای ادامه تحصیل به روسیه می روند