تاریخ نشر: سنبله ۲۹, ۱۳۹۵
افغانستان / خبرها / ویژه ها | نویسنده/ تهیه کننده: آصف دادگر

سرور دانش برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل عازم امریکا شد

سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری افغانستان برای شرکت در هفتاد و یکمین  مجمع عمومی سازمان ملل متحد، در راس یک هیئت بلند پایه عازم ایالات متحده آمریکا شد.

n00033591-b

قرار است آقای دانش به نمایندگی از افغانستان در این مجمع سخنرانی کند و موضع دولت افغانستان را در قبال مسایل مهم ملی و بین‌المللی اعلام نماید.

دفتر معاونت دوم ریاست جمهوری با نشر خبرنامه‌ای گفته است این هیئت بعد ظهر روز گذشته (یکشنبه) کابل را به مقصد شهر نیویارک امریکا ترک کرده است.

قرار است آقای دانش در مورد مبارزه با تروریزم، صلح و امنیت جهانی، جلوگیری از رشد افراط گرایی، کمک جامعه جهانی به تامین ثبات افغانستان و پیشرفت تعهدات دوجانبه‌ی افغانستان و همکاران بین المللی آن صحبت نماید.

آقای دانش را در این سفر صلاح الدین ربانی وزیر خارجه، حکمت خلیل کرزی معین سیاسی وزارت خارجه، محمود صیقل نمایده دایمی افغانستان در ملل متحد، حمدالله محب سفیر افغانستان در واشنگتن و شماری دیگر از مقامات بلند رتبه‌ای دولتی همراهی می‌کنند.

بر بنیاد خبرنامه‌ی دفتر مطبوعاتی معاون دوم ریاست جمهوری قرار است در حاشیه این سفر آقای دانش با بان‌کی مون سرمنشی سازمان ملل متحد، مقامات ارشد کشورهای شرکت کننده و شماری از مهاجران افغان مقیم آمریکا دیدار و گفتگو کند.

آقای دانش در حالی برای اشتراک در جلسه مجمع عمومی سازمان ملل عازم آمریکا می‌شود که در داخل کشور واکنش‌های متفاوت نسبت به این سفر وجود دارد.

سرور دانش برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل عازم امریکا شد

سرور دانش برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل عازم امریکا شد