تاریخ نشر: اسد ۲۶, ۱۳۹۵
افغانستان / خبرها | نویسنده/ تهیه کننده: خبرگزاری افق

آمار گردشگران داخلی و خارجی در ولایت بامیان افزایش یافته است

در ولایت بامیان مکان‌های تاریخی و آثار تاریخی و بزرگترین پارک طبیعی ملی بند امیر موقعیت دارد و از امن ترین ولایت افغانستان می‌باشد.

بند امیر در سال 1383 به فرمان رییس جمهور پیشین کشور،حامدکرزی، به عنوان پارک‌ملی نام گذاری شد. این پارک در 70 کیلومتر مرکز این ولایت قرار دارد

بند امیر در سال 1383 به فرمان رییس جمهور پیشین کشور،حامدکرزی، به عنوان پارک‌ملی نام گذاری شد. این پارک در 70 کیلومتر به جانب غرب شهر بامیان موقعیت دارد.

این وجه امتیازها باعث شده است که میزان علاقه مندی مردم برای بازدید از مکان‌های تاریخی، و پارک های طبیعی آن افزایش بیابد.

در سال‌های اخیر برگزاری جشن‌های سارک و جشنواره راه ابریشم نیز بر علاقه‌مندی بیشتر مردم از مسافرت به این ولایت تاثیر گذاشته است.

احمد حسین احمدپور آمر اطلاعات و فرهنگ ولایت بامیان گفته است در چهارماه گذشته 2871 گردش‌گر داخلی و 212 گردش‌گر خارجی از مکان‌های تاریخی این ولایت دیدن کرده اند.

این درحالی است به گفته این منبع، میزان بازدید کنندگان از مکان‌های تفریحی و از جمله بند امیر روزانه  بیشتر از ده هزار نفر می‌رسد.

باوجودی که میزان علاقه مندی سیاحت در ولایت بامیان افزایش یافته است. اما گردش‌گران می‌گویند امکانات تفریحی و بودوباش در پارک بند امیر و مرکز این ولایت متناسب به گردش‌گران نیست.

بند امیر در سال 1383 به فرمان رییس جمهور پیشین کشور،حامدکرزی، به عنوان پارک‌ملی کشور نام گذاری شد.

این پارک در 70 کیلومتر غرب مرکز بامیان موقعیت دارد و شش بند طبیعی با رنگ‌های شفاف لاجوردی دارد که علاقه مندی بازدیدکنندگان از آن بیشتر می‌نماید.

آمار گردشگران داخلی و خارجی در ولایت بامیان افزایش یافته است

آمار گردشگران داخلی و خارجی در ولایت بامیان افزایش یافته است