تاریخ نشر: اسد ۱۶, ۱۳۹۵
افغانستان / خبرها / ویژه ها | نویسنده/ تهیه کننده: خبرگزاری افق

نمایندگان کانگرس امریکا در کابل: امریکا و افغانستان همکاری‌های همه جانبه شان ادامه می‌دهند

عبدالله عبدالله رئيس اجرائیه افغانستان صبح امروز شنبه ۱۶ اسد ۱۳۹۵ در قصرسپیدار با هیئت هشت نفری کانگرس ایالات متحده به ریاست خانم نانسی‌ پلوسی از كميته ها و بخش هاي مختلف كانگرس دیدار و گفتگو کردند.

هیت کنگرس ایالات متحده امریکا در دیدار با عبدالله عبدالله در کابل

هیت کنگرس ایالات متحده امریکا در دیدار با عبدالله عبدالله در کابل

به گزارش افق به نقل از  خبرنامه سپیدار٬رئيس اجرائيه کشور در دیدار خانم پلوسی و هیئت همراه ایشان از حمایت همه جانبه و گسترده کانگرس ایالات متحده از افغانستان و حکومت وحدت ملی قدردانی کرد.

رئيس اجرائیه در این دیدار کفته است  تحولات بنیادین افغانستان مدیون حمایت بی‌دریغ کانگرس ٬‌ حکومت و مردم ایالات متحده امریکاست. رئيس اجرائیه همچنان در صحبت‌های خویش علاوه کرد: حکومت وحدت ملی از تصمیم اخیر رئيس جمهور اوباما در مورد تمدید حضور قوای امریکا و تفویض اختیارات بیشتر به این نیروها در مبارزه با تروریزم تقدیر کرد.

اقای عبدالله خاطر نشان  کرده است  که حکومت افغانستان در مبارزه با تهدیدهای مشترک و تروریزم بین المللی در خط اول نبرد قراردارد و امیدوار است همکاری‌های همه جانبه میان دو کشور در مرحله کنونی استحکام و گسترش بیشتر یابد.

این خبر نامه می افزاید که رئیس اجرائیه در این دیدار تصویر کاملی از آخرین تحولات سیاسی٬ نظامی و اصلاحات در کشور ارایه نمود و بر تعهد کشور بر اصلاحات و پاسداری از دستاوردهای اخیر تاکید کرد.

خانم پلوسی همچنان در این دیدار  پیش‌رفت‌ها در حکومت وحدت ملی  را امیدوارکننده خواند و سفر هیئت کانگرس را در این مقطع بیانگر دوستی و توجه کانگرس به افغانستان و قضایای این کشور دانست.

قابل یاد اور است که در این دیدار تمامی  سناتوران صحبت وتبادل نظر کردندو  آنان با حمایت کامل از حکومت وحدت ملی و دستاوردهای این حکومت نگرانی های خویش را در بخش‌های امنیت٬‌ حکومتداری خوب٬ مبارزه با فساد٬‌ دستاوردهای حکومت وحدت ملی٬‌ توانایی‌های قوای مسلح افغانستان٬‌ خودکفایی٬ انتخابات پارلمانی و شوری‌های ولسوالی‌ها و حضور و نقش زنان در حکومت مطرح ساختند.

در خبرنامه سپیدار امده است رئيس اجرائیه کشور  به تفصیل به پرسش‌ها و نگرانی‌های اعضای کانگرس پرداخت و برنامه‌ها و دستاوردهای حکومت را در این بخش‌ها برشمرده است.

اعضای کانگرس با استقبال از این پیش‌رفت‌ها و دستاوردها وعده سپردند که از افغانستان و قوای مسلح این کشور در مبارزه با تروریزم و بالآخره استقرار صلح و ثبات در این کشور بیشتر از پیش حمایت نمایند.

 

نمایندگان کانگرس امریکا در کابل: امریکا و افغانستان همکاری‌های همه جانبه شان ادامه می‌دهند

نمایندگان کانگرس امریکا در کابل: امریکا و افغانستان همکاری‌های همه جانبه شان ادامه می‌دهند