تاریخ نشر: حمل ۱۸, ۱۳۹۳
افغانستان / خبرها / ویژه ها | نویسنده/ تهیه کننده: خبرگزاری افق

نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی افغانستان ۴ ثور اعلان می شود

به گزارش افق کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان می گوید به زدوی نتایج ابتدایی  انتخابات  ریاست جمهوری و شوراهای  ولایتی را اعلان خواهند کرد.

یک روز پس از برگزاری انتخابات در افغانستان، کمیسیون انتخابات کشور گفته است که  شمارش آرا در محلات رای دهی به پایان رسیده است.

نور محمد نور سخنگوی این کمیسیون روز یکشنبه به افق  گفت که روند انتقال اوراق نتایج انتخابات از مراکز رای دهی در سی و چهار ولایت کشور به دفتر مرکزی کمیسیون  روز فردا  دوشنبه رسماً از طریق هوایی آغاز می شود.

مسوولان کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان گفته اند که قرار است نتایج ابتدایی انتخابات به تاریخ چهارم ثور و نتیجه نهایی در 24 ماه ثور سالجاری، اعلان شود.

به اساس معلومات کمیسیون انتخابات، به روز شنبه شانزدهم حمل بیش از هفت میلیون واجد شرایط رای دهی در کشور برای تعیین رییس جمهور آینده شان در مراکز مختلف در کشور رای دادند.

با آنکه کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان می گوید که روند شمارش آرا در حضور داشت ناظرین و مشاهدین به گونه شفاف انجام شده، اما برخی نهاد های ناظر این اظهارات را دقیق نمی دانند.

« در روند شمارش آرا بعضی مشکلات وجود داشته است، آرا در بعضی از مراکز شمار نشده است، اما در کل پروسه شمارش آرا خوب بوده، ناظرین ما حضور داشته اند و انشاالله که ما گزارش های مکمل را به دست آوریم و به نظر من پیش داوری کردن در این رابطه اشتباه است.»

با آنکه ساعات پس از برگزاری انتخابات یک تعداد از نامزدان ریاست جمهوری، دعوای پیشتازی را کردند، اما کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان گفته است، هر گونه قضاوت پیش از وقت در این ارتباط اشتباه بوده و نامزدان باید منتظر فیصله نهایی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان باشند.

نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی افغانستان ۴ ثور اعلان می شود

نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی افغانستان ۴ ثور اعلان می شود